Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Snoras»: Bizness Baltijas valstīs atkopjas

Lietuvas «Snoras banka» («Snoras»), kas jūnijā sāka arī aktīvu darbu Latvijā, novērojusi, ka bizness Baltijas valstīs atkopjas un arī finanšu tirgū situācija ir ievērojami uzlabojusies, salīdzinot ar gadu iepriekš. Intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» «Snoras» pirmais viceprezidents Naglis Stanciks atzina, ka, lai gan Baltijas valstu ekonomikas atgūstas no krīzes, augstā bezdarba apstākļos iedzīvotāji to vēl nav sajutuši un banka joprojām strādā, lai palīdzētu klientiem risināt viņu problēmas, restrukturizējot kredītus, pārskatos maksājumu grafikus, kā arī uzņēmumiem aizdod naudu apgrozāmajiem līdzekļiem.

«Snoras» novērojumi liecina, ka atkopjas ne tikai kompāniju, bet arī privātpersonu aizdevumu tirgus. To apliecinot arī «Snoras» rezultāti, kas uzrāda ienākumu pieaugumu, ļaujot ne tikai bankai, bet visai «Snoras» finanšu grupai strādāt ar peļņu.

Taujāts par to, vai «Snoras» Lietuvā izjūt spiedienu atsākt aktīvāku kreditēšanu, Stanciks apgalvoja, ka nē, jo banka šogad esot viens no aktīvākajiem kreditēšanas tirgus dalībniekiem Lietuvā.

Pirmajā pusgadā aktīvi esot kreditēti tieši uzņēmumi un korporatīvo klientu kredītportfelis pret iepriekšējo periodu pieaudzis par 23%, kredītos izsniedzot 3,066 miljardus litu (625,464 miljonus latu).

«Snoras» finansējusi perspektīvus projektus komerciālajā un administratīvajā nekustamo īpašumu attīstības nozarē, gaisa transporta, infrastruktūras un pakalpojumu nozarēs, kā arī izsniegusi kredītus renovācijai vai daudzdzīvokļu ēku būvniecībai. «Bet, protams, kreditējam un koncentrējamies uz perspektīviem projektiem, par kuriem ticam, ka tie tiks ieviesti un aizņēmēji būs spējīgi kredītu atmaksāt,» piebilda Stanciks.

Kā ziņots, «Snoras» darbu Latvijā sāka šā gada 3.jūnijā, atverot pirmo klientu apkalpošanas centru Rīgā. Šogad banka plānojusi Latvijā atvērt vēl vismaz trīs līdz četrus klientu apkalpošanas centrus.

Pirmajā darbības mēnesī «Snoras» Latvijā bija izdevies piesaistīt aptuveni 100 klientus.

«Snoras banka» ir arī «Latvijas Krājbankas» lielākā akcionāre. Šā gada marta beigās «Snoras banka» no sava lielākā akcionāra Vladimira Antonova iegādājās 31,96% «Latvijas Krājbankas» akciju, tādējādi palielinot sev piederošo akciju daļu līdz 85,07%.

«Snoras bankas» grupa sastāv no 24 kompānijām, kas sniedz banku, līzinga, nekustamā īpašuma pārvaldīšanas, naudas līdzekļus, vērtspapīru un fondu pārvaldības pakalpojumus. Grupa tieši pārvalda astoņus meitasuzņēmumus, kā arī netieši ar «SNORO lizingas», «SNORAS Investment Management», «Finasta Holding» un «Latvijas Krājbankas» starpniecību vēl 16 meitasuzņēmumus, kas sniedz pakalpojumus tirgus dalībniekiem Baltijas valstīs un Krievijā.

Neauditētie finanšu dati liecina, ka «Snoras» pērn strādājusi ar 8,7 miljonu litu (1,7 miljonu latu) peļņu, bet aktīvu apjoms palielinājies par 11% - līdz 6,34 miljardiem litu (1,2 miljardiem latu).

Saskaņā ar informāciju bankas mājaslapā «Snoras» akcijas pieder Krievijas «Konvers Grup» prezidentam Antonovam - 67,28%, kā arī Raimondam Baranauskam - 25,01%.

«Snoras banka» dibināta 1992.gada 17.martā kā Šauļu reģiona banka. 1993.gadā tā mainīja nosaukumu uz «Snoras».

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem Latvijā šā gada otrajā pusgadā strādāja 30 bankas.