Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par slepkavību turamā 13 gadus vecā pusaudža lietu tiesa skatīs oktobrī

Līdz šim vairākas reizes atlikto aizdomās par slepkavību turamā 13 gadus vecā pusaudža lietu Daugavpils tiesa skatīs 13.oktobrī, informēja tiesa.

Pēdējo reizi lietas par piespiedu audzināšanas līdzekļa piemērošanu 13 gadus vecajam pusaudzim skatīšanu tiesai nācās atlikt 13.augustā, kad neilgi pirms pulksten 10 tika saņemta ziņa par tiesas ēkā it kā ievietotu spridzekli. Vēl vienu reizi lietas skatīšana tika atlikta sakarā viena no lieciniekiem neierašanos uz procesu. Kopumā lietas skatīšanu tiesa atlikusi jau trīs reizes.

Kā jau ziņots, pagājušā gada decembra sākumā Daugavpilī, vienā no pilsētas mikrorajoniem, strīda laikā aizdomās turamais zvērīgi nogalinājis savu desmit gadus veco biedru. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, veiktas gan tiesu medicīnas un tiesu psihiatriskā, gan arī dažas citas ekspertīzes. To rezultātus policija neizpauž.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīga pienākumu izpildītāja Anastasija Laizāne  informēja, ka 6.decembra pēcpusdienā policijas dežūrdaļā tika saņemta informācija par to, ka pazudis kāds nepilngadīgais. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā tās pašas dienas vakarā policijas darbinieki atrada meklējamās personas līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm - sistām brūcēm galvā.

Aizdomās par zēna nāvīgu piekaušanu ticis aizturēts 13 gadus vecais pusaudzis. Noskaidrots, ka miesas bojājumus savam gados jaunākajam biedram viņš nodarījis ar akmeni.

Neviens no konflikta dalībniekiem līdz šim nebija nonācis nedz kārtību sargājošo, nedz bērnu tiesību izpildi uzraugošo institūciju darbinieku redzeslokā.

Lai arī plašāku informāciju par notikušo pagaidām netiek sniegta, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās neoficiālās informācijas, aizdomās turamais esot lietojis psihotropās vielas, kas izraisījušas agresijas uzplūdus.

Pēc notikušā gan ar mirušā zēna, gan ar viņu piekāvušā pusaudža ģimenes locekļiem strādājuši psihologi. Konsultēti arī abu skolu, kuras apmeklējuši konflikta dalībnieki, skolēni un skolotāji.

Daugavpils bāriņtiesā iepriekš pieļāva, ka negadījumu sekmējusi pašreizējā situācija valstī - ekonomiskās krīzes izraisītā sociālo problēmu saasināšanās ģimenēs, tā saucamās Rietumu kultūras invāzija, kad televīzijā nepārtraukti tiek demonstrētas filmas un multfilmas ar dažādiem vardarbības skatiem, līdzīga satura datorspēles, visatļautība, dažādi pārspīlējumi bērnu tiesību izpratnē, novārtā atstājot bērnu pienākumus.

Desmit gadus vecais zēns audzis daudzbērnu ģimenē, kurā bez viņa aug arī vecākā māsa, kas apmeklē 6.klasi, un divi jaunāki dvīņu brāļi. Tā kā 13 gadus vecā pusaudža māte bija devusies darbā uz ārzemēm, viņš dzīvojis pie savas tantes, kas tiek raksturota kā labs cilvēks, rūpējusies par viņu un regulāri interesējusies par viņa sekmēm skolā.

Arī abās mācību iestādēs abi konfliktā iesaistītie puiši tikuši raksturoti kā normāli, klusi bērni, kuriem līdz šim nav bijis nopietnu disciplīnas pārkāpumu.