Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar video palīdzību iedzīvotājiem skaidros, kur paliek nodokļi

Finanšu ministrija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) savā mājaslapā internetā izvietos informatīvos video sižetus, kas skaidros nodokļu maksātājiem budžetā iekasēto līdzekļu izlietojumu, norādīts informatīvajā ziņojumā par ēnu ekonomikas apkarošanas plānā iekļauto uzdevumu izpildi.

Video sižetos iedzīvotāji varēs iegūt pilnvērtīgu informāciju par visiem labumiem, kas ir pieejami, oficiāli nomaksājot nodokļus, piemēram, no nodokļu iemaksām vistiešākā veidā ir atkarīgs medicīnas un izglītības nozaru finansējums, tādējādi, maksājot nodokļus valstij, iedzīvotāji var nodrošināt saviem bērniem bezmaksas skolas izglītību u.tml.

Informatīvajā ziņojumā, ar kuru nākamnedēļ, 31.augustā, iepazīsies valdība, nav minēts, kad šādi video varētu būt pieejami un kas tos veidos, bet, kā biznesa portāls «Nozare.lv» noskaidroja Finanšu ministrijas Komunikāciju nodaļā, jaunu video klipu veidošana nav paredzēta resursu trūkuma dēļ, bet tie tiks ņemti no VID iepriekšējos gados jau izveidotajiem klipiem.

Finanšu ministrijas Komunikāciju nodaļas vadītāja Baiba Melnace atgādina, ka savulaik VID veidoja vairākas kampaņas nodokļu nomaksas veicināšanai un šo kampaņu laikā veidotie klipi tiks vēlreiz izvērtēti un tie, kas nebūs novecojuši un atbildīs pašreizējai situācijai, tiks aktualizēti Finanšu ministrijas mājaslapā no jauna izveidotajā sadaļā «Kur paliek mana nauda?».

Patlaban šajā sadaļā, kas izveidota tikai šonedēļ, ir ievietota grafiskā informācija, bet sadaļas saturs laika gaitā esošo resursu robežās tikšot papildināts arī ar tekstu un vizuālo informāciju.

Ziņojumā arī teikts, ka ministrijas Finanšu un darbības nodrošinājuma departamenta Komunikācijas nodaļa sadarbībā ar Budžeta departamentu gatavo informatīvo materiālu - prezentāciju par valsts budžetā iekasēto nodokļu izlietojumu, lai uzskatāmi raksturotu, kādiem mērķiem un budžeta programmām un kādā apjomā tiek izlietots finansējums.

Savukārt jau tagad Finanšu ministrijas interneta vietnē ir izveidota informatīvā sadaļa «2011.gada valsts budžets», kurā tiek publicēta aktuālākā informācija par budžeta likumprojekta sagatavošanu. Šajā sadaļā sabiedrībai, kā arī masu medijiem apkopotā veidā ir pieejama informācija par valsts budžeta izstrādi un visiem saistošiem lēmumiem, ko sagatavo ministrija. Papildu aktuālajai informācijai par budžeta izstrādes grafiku tiek publicēta informācija par makroekonomiskajām prognozēm, kā arī nākamā gada valsts budžeta priekšlikumu projekti vai saistošie dokumenti ieņēmumu un izdevumu pozīcijām.

Finanšu ministrija arī atgādina, ka Valdības komunikācijas koordinācijas padomē visām ministrijām tika uzdots sadarbojoties nodrošināt informatīvo darbu, lai veicinātu labprātīgu nodokļu nomaksu, demonstrējot sabiedrībai, kur paliek samaksāto nodokļu nauda.