Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomikas lejupslīdes laikā dzimstība ASV nokritusies līdz rekordzemam līmenim

Ekonomikas lejupslīdes ietekmē dzimstība ASV nokritusies līdz zemākajam rādītājam vismaz gadsimta laikā, liecina ASV Nacionālā veselības statistikas centra dati.

Dzimstības rādītāju samazināšanās reģistrēta kopš 2007.gada, kad sākās ekonomikas lejupslīde. Pērn dzimstība sarukusi par 2,6%, neraugoties uz kopējo iedzīvotāju skaita pieaugumu.

Dzimstība ASV pērn samazinājusies līdz 13,5 jaundzimušajiem uz 1000 iedzīvotājiem. Salīdzinājumam - 2008.gadā šis rādītājs bija 14,3, bet, piemēram, 1909.gadā tas bija 30.

Tādējādi reģistrēts būtisks dzimstības samazinājums kopš 2007.gada, kad šajā valstī pasaulē nāca vairāk bērnu nekā jebkurā citā gadā visā ASV vēsturē.

«Kad ir nelabvēlīga ekonomiskā situācija, cilvēki nav pārliecināti par savu finansiālo nākotni, viņi atliek ģimenes pieaugumu. Tā tas bija Lielās depresijas laikā 1930.gados, un tā tas ir arī šodien,» skaidro socioloģijas profesors Endrū Čērlins. Viņaprāt, situācijas uzlabošanai būs nepieciešami vairāki gadi. Piemēram, 1932.gadā dzimstības līmenis nokritās zem 20 jaundzimušajiem uz 1000 iedzīvotājiem, un šo atzīmi izdevās pārvarēt tikai 1940.gadu sākumā.

Pretēja tendence novērota Lielbritānijā, kur pērn dzimstības līmeņa pieaugums bija lielākais gandrīz pusgadsimta laikā, un arī Francijā uzlabojusies dzimstība.