Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāts par nodokļu maksātāju naudu vizinās pa naktsklubiem

Rīgas domes «Pilsoniskās savienības» frakcijas deputāts Jānis Šiliņš pēdējā gada laikā daudzkārt izmantojis pašvaldības dienesta automašīnu, lai naktīs braukātos pa Rīgas naktsklubiem, svētdien ziņo LNT raidījums «Top 10».

Šiliņš izmantojis auto, kas Rīgas domes deputātiem pieejams visu diennakti  un paredzēts ārkārtas gadījumiem, piemēram, lai dotos uz kādu notikuma vietu plūdu, ugunsgrēku vai citu avāriju gadījumos.

Pētot automašīnas lietošanas laikus, atklājies, ka bieži ļoti vēlās nakts stundās tā pabijusi adresēs, kur atrodas tādi Rīgā pazīstami naktsklubi kā «Essential», «Godvil», «Kefīrs» un «Piens».

Pašvaldības auto braucieniem no naktsklubiem galvenokārt izmantots piektdienās un sestdienu naktīs, taču ir reizes, kad domes mašīna galvaspilsētas uzdzīvi baudošo deputātu vizinājusi arī darba dienu naktīs, dažreiz pat vairākas reizes nedēļā.

Sākumā Šiliņš apgalvoja, ka naktīs vizinājies, jo palīdzējis pašvaldības policistiem ķert narkomānus, taču vēlāk atklāja, ka gadoties izmantot pašvaldības auto arī privātām vajadzībām. Tomēr Šiliņš neuzskata, ka tas būtu kaut kas nosodāms.

«Mazums kādreiz ir, kad tu jūti, ka, nevajag braukt alkohola reibumā,» taisnojās Šiliņš. «Ja mums pieejams transports, mēs to varam izsaukt, un es nedomāju, ka tas ir kāds pārkāpums. Jūs domājat  - labāk, lai es sēžos pie stūres alkohola reibumā un  pēc tam mani aizved uz ekspertīzi un atņem tiesības vai uzliek bargu sodu?» neizpratnē par žurnālistu jautājumiem bija Šiliņš.

Nosodījumu par šādu deputāta rīcību pauž sabiedrība par atklātību «Delna». «Nav tā, ka nodokļu maksātāju nauda ir domāta kādām deputātu privātām vajadzībām. Tā ir, lai kalpotu tai sabiedrības daļai, kas deputātus ir ievēlējusi. Domāju šajā gadījumā noteikti var runāt par neētisku rīcību un vajadzētu būt stingram nosodījumam gan no partijas puses, gan no domes, jo tas palielina neuzticību pašvaldības iestādēm,» sacīja «Delnas» pārstāve Līga Stafecka.