Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Luterāņu mācītāji: Vanags ir katoļu aģents

Šādus skarbus vārdus neformālās sarunās luterāņu mācītājji veltījuši arhibīskapam Jānim Vanagam, lēšot, ka decembrī Sinodes laikā nesaskaņas varētu sasniegt apogeju.

Luterāņu mācītāji uzskata, ka Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) vadības rīcības dēļ luterāņi zaudē patstāvību, tāpēc ierosina būtiskas izmaiņas baznīcas Satversmē, šodien vēstī laikraksts «Neatkarīgā».

Kaut arī dumpinieki to dēvē par aicinājumu uz diskusiju, prakstiski tas nozīmē neuzticības izteikšanu arhibīskapam Jānim Vanagam.

Luterāņu mācītāji uzrakstījuši vēstuli, kurā iebilst pret veidu, kā tika pieņemts lēmums katoļu arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča amatā iesvētības dievkalpojumu sarīkot luterāņu galvenajā dievnamā. Formāli šāda rīcība tika pamatota ar Doma plašākajām telpām, lai dievkalpojumu varētu vērot pēc iespējas vairāk cilvēku.

Rīgas prāvesta iecirkņa garīdznieki savā aicinājumā neslēpj, ka šaurā lokā pieņemtais lēmums stipri pārsniedzot draudzīgas izlīdzēšanas robežas un uzskata Romas baznīcas lūgumu svinēt tās jaunā arhibīskapa konsekrācijas misi luterāņu katedrālē citādi kā Romas baznīcas ietekmes palielināšanos.

Mācītāji uzskata, ka baznīcas vadības un pārvaldes institūcijas zaudē draudžu un mācītāju uzticību, pieaug neapmierinātība ar finanšu saimniecisko politiku un amatpersonām, kas to pārstāv, tādējādi tiek iedragāta baznīcas labā slava un tai līdzi - uzticība sabiedrībā.

Rīgas mācītāji ierosinājuši luterāņu arhibīskapa un bīskapu administratīvās pilnvaras pagarināt ik pēc sešiem gadiem. Tādējādi arhibīskapu vairs neievēlētu uz mūžu, kā līdz šim. LELB Sinode notiks 3. un 4. decembrī, kad par šiem jautājumiem acīmredzot tiks diskutēts.