Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zivtiņš: nav pamata domāt, ka dzērājšoferi maksā kukuļus

Pamazām kļūstam par valsti, kurā dzērājšoferi vairs nav tik liela problēma. Par šādu pozitīvu tendenci liecinot statistikas dati, šodien intervijā «Latvijas Radio 1» atzina Valsts Policijas Prevencijas pārvaldes vadītājs Edmunds Zivtiņš. 

Uz jautājumu, kādēļ pēdējā laikā pieaudzis dzērušo velosipēdistu skaits, Zivtiņš atbildēja, ka tas notiekot tādēļ, ka dzērušo riteņbraucēju un autovadītāju uzskaite tagad tiekot atdalīta, lai sabiedrība tiktu informēta, kas patiesībā notiek uz ceļa. Palielinoties velosipēdistu skaitam uz ceļiem, pieaugot arī dzērušo velosipēdistu skaits.

Velosipēdisti nereti nezinot, ka arī viņi nedrīkst braukt dzērumā. Pēc pēdējiem likumu grozījumiem no 0,5 promillēm draud administratīvais sods. Autovadītāja tiesības gan netiekot atņemtas, taču velosipēdistiem jāsaprot, ka viņi tā apdraudot paši sevi. 

Komentējot presē izskanējušās bažas, ka, lai izvairītos no lieliem sodiem, daļa šoferu, kuri pie auto stūres ir pieķerti reibumā, maksā kukuļus policistiem, lai protokolā viņus pārformētu par riteņbraucējiem, kuri braukuši dzērumā, Zivtiņš šādu iespējamību noliedz.

Viņš norāda, ka no 1000 velosipēdistiem, kam bijuši noformēti protokoli par braukšanu dzērumā, autovadītāju tiesības bijušas tikai četriem, tāpēc Zivtiņam neesot pamata domāt, ka «dzērājšoferi pārtop par velosipēdistiem».