Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā uzzināt vai beidzot īstais?

Tā ir viena no lielajām mīlestības mistērijām – kāpēc, esot kopā ar kādu, daži cilvēki mainās gandrīz vai līdz nepazīšanai?

Piemēram, kāda mana draudzene, kas parasti bija azartiska un ļoti enerģiska būtne, attiecībās ar draugu pēkšņi kļuva pavisam citāda – mierīga, maiga un mīļa. Savāda bija arī mana kolēģa metamorfoze, viņu pazinu kā aktīvu, pašpārliecinātu un izlēmīgu puisi, līdz kādā ballītē ievēroju, ka pēdējais vārds ģimenē omēr pieder viņa sievai. Vēlāk draugu lokā spriedām, kā gan viens cilvēks var tā ielāgoties otram? Tas noteikti nav uz labu – ilgstoši taču neviens nespēj tā izlikties! Tomēr vēl jo izbrīnītāki bijām, uzzinot, ka šis, mūsuprāt, tik ļoti izmainījies cilvēks jau gadiem ilgi attiecībās jūtas laimīgs. Vai gluži pretēji – kādam, kura raksturs šķita ideāli piemērots viņa partnerim, attiecībās nemaz neiet tik viegli.

Šīs dīvainās mīklas atrisinājumu mums palīdzēja uzzināt Hamburgas psiholoģijas profesors Burghards Andresens, kurš ir izpētījis, kā var noskaidrot pāra saderību: «Pats galvenais ir cilvēka attiecību personība.» Un izrādās, ka cilvēka mīlestības ego, kuram līdz šim zinātnieki nav pievērsuši īpašu vērību, nemaz nelīdzinās mūsu ikdienišķajam ego. «Tie abi ir savstarpēji nesaistīti.»

Attiecību un personības ego saikne ir vāja. Tāpēc arī nav brīnums, ka kopā ar mīļoto cilvēku mēs esam pavisam citādi, nekā esot kopā ar saviem draugiem un kolēģiem.

Tāpēc arī izrādās, ka cilvēki, kas varbūt šķiet absolūti nesaderīgi, patiesībā kopā jūtas ļoti harmoniski. Katram cilvēkam mīlestības ego ir atšķirīgs. Tā veidošanos ir ietekmējuši dažādi faktori: ģenētika, agrīna attiecību pieredze ar vecākiem un draugiem, kultūra, laikmets, dzīves laikā iegūtā pieredze ar iepriekšējiem partneriem, vienlaikus arī cerības, ilgas, vēlmes un mūsu paradumi. Tas viss atstāj iespaidu uz dažādiem mīlestības personības aspektiem, jo, piemēram, uzticība un nepieciešamība pēc tuvības katram no mums ir izteikta dažādā mērā.

Pēc vienpadsmit mīlestības ego pazīmēm ir iespējams noteikt, vai partneri tiešām ir saderīgi. Profesors Andresens ir izpētījis, ka attiecības daudz stabilākas ir tad, ja partneru mīlestības ego līdzinās viens otram. Šķiet, ka beidzot ir pierādīts tas, ko zinātne jau sen ir nojautusi. Taču kā noteikt, vai vīrietis, kuru tu tik ļoti mīli, ir tavs Īstais – vai viņa mīlestības ego ir harmonijā ar tavējo? Profesors Burghards Andresens ir izstrādājis speciālu metodi, ar kuras palīdzību tiek izveidots individuāls mīlestības ego profils. To, cik lielā mērā kāda īpašība ir izteikta, zinātnieki
noskaidro ar dažādu jautājumu palīdzību par konkrētā cilvēka izturēšanos, vēlmēm
un pieredzi, vērtējumā izmantojot septiņu pakāpju skalu.

Kāds ir tavs vērtējums sadaļā «Sekss, iekāre, libido» – viens vai divi? Ja tavam partnerim tas ir septiņi, tad viņam šis aspekts ir nozīmīgāks nekā tev un seksa loma viņa dzīvē ir stipri vien izteiktāka.