Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas hokejisti pirms PČ spēlēs arī pret Zviedriju un Somiju

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) samitā, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Toronto (Kanādā), panākta principiāla vienošanās par kardinālām izmaiņām pārbaudes spēļu sistēmā pirms pasaules čempionātiem, vēsta laikraksts «Diena».

Par «lielo četrinieku» uzskatīto valstu Krievijas, Zviedrijas, Somijas un Čehijas izlases turpmāk spēlēs ar vēl astoņu valstu valstsvienībām, panākot vienošanos par 12 Eiropas spēcīgāko hokeja valstu savstarpējo pārbaudes spēļu aizvadīšanu pirms pasaules čempionātiem.

Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks, kurš kopā ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu Kirovu Lipmanu piedalījās samitā, norādīja, ka jau pirms pieciem gadiem bijuši mēģinājumi iekustināt šo jautājumu, taču tad tas nav izdevies.

Jaunās sistēmas ieviešana dzīvē vēl jāapstiprina ar oficiālu dokumentu parakstīšanu, kas varētu notiks septembra otrajā pusē IIHF pusgada kongresā Slovēnijā. Šobrīd tiek plānots, ka četras vadošās valstis iesaistīsies kopējā pārbaudes spēļu ciklā ar Šveici, Slovākiju, Vāciju, Baltkrieviju, Norvēģiju, Latviju, Dāniju un Austriju.

Jau panākta vienošanās, ka Latvija 2011. gada 1. un 2. aprīlī izbraukumā spēlēs pret Zviedriju, 8. un 9. aprīlī savā laukumā pret Somiju, 16. un 17. aprīlī viesos pret Austriju un 25. un 26. aprīlī mājās pret Norvēģiju. Spēļu datumi vēl gan varot mainīties.

«Jācer, ka pāris nedēļu laikā līdz septembra pusgada kongresam nekas nemainīsies. Arī Eiropas hokeja lielvalstis atbalstīja šādu kārtību. Man radās iespaids, ka četras vadošās valstis grib pārmaiņas, jo ir nogurušas no spēlēšanas savā starpā. Neapmierinātas ir tikai tās valstis, kuras palikušas tūlīt aiz strīpas - Francija, Itālija un vēl dažas,» Baldonieka teikto citē laikraksts.

Latvijas izlase, iespējams, aizvadīs pārbaudes spēles arī IIHF februāra pārtraukumā. «Bija doma spēlēt arī decembra pārtraukumā, taču tad varētu būt problēmas ar sastāva komplektāciju. Tajā laikā nebūs pārtraukuma Vācijas hokeja līgā un nevarēs piesaistīt labākos juniorus, kuri spēlēs pasaules čempionāta 1. divīzijā. Februārī spēlēt būtu labāk,» uzskata Baldonieks.

Toronto samita laikā daudz runāts arī par NHL hokejistu dalību 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos. Pēc Baldonieka teiktā, kompromisu rast būs ļoti grūti. «Puse NHL klubu ir pret savu spēlētāju atlaišanu uz Sočiem. Piemēram, Detroitas «Red Wings» nav apmierināta, ka hokejisti atbrauc noguruši. No spēlētāju puses uzstājās zviedrs Daniels Alfredsons un izteica hokejistu nostāju, ka viņi grib spēlēt Sočos. Būs interesanti,» prognozē Baldonieks.