Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ungārijas premjers: SVF palīdzība bija aizdevums, nevis sadarbības vienošanās

Vairāku miljardu eiro vērtā palīdzības pakete, kas pirms diviem gadiem glāba Ungāriju no bankrota, bija aizdevums, nevis ekonomiskās sadarbības vienošanās, pirmdien paziņoja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans.

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), Pasaules Bankas (PB) un Eiropas Savienības (ES) 2008.gada oktobrī piešķirtā palīdzība 20 miljardu eiro (14,05 miljardu latu) apmērā «nebija sadarbības vienošanās, bet gan tikai aizdevuma līgums,» Ungārijas ziņu aģentūra MTI citē Orbana teikto. «Mums nepieciešams noslēgt ekonomikas politikas sadarbības vienošanos ar ES.«

Premjera komentāri izskan dienu pēc tam, kad ES ekonomikas un monetārās politikas komisārs Oli Rēns brīdināja, ka Ungārija nevar atļauties mazināt pūliņus samazināt budžeta deficītu.

«Laikā, kad citas ES dalībvalstis ir uz fiskālās konsolidācijas ceļa, Ungārija nevar atļauties no šī ceļa novirzīties,» sestdien intervijā laikrakstam «Vasarnapi Hirek» sacīja Rēns.

Ungārija šā gada jūlija vidū pārtrauca pārrunas ar ES un SVF pēc tam, kad valdība atteicās īstenot papildu taupības pasākumus.

Starptautisko aizdevēju nosacījumi paredzēja, ka Ungārijai šogad budžeta deficītu nepieciešams samazināt līdz 3,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un zem 3% nākamgad.

Taču Orbans, kura centriski labējā partija «Fidesz» pie varas nāca aprīlī, paziņoja, ka viņa administrācija varēs sasniegt šim gadam noteikto mērķi, taču 2011.gada nosacījumi nav realizējami, uzstājot, ka Ungārija jau ir īstenojusi pietiekamus taupības pasākumus.

Tāpat premjers pavēstījis, ka Ungārijai vairs nebūs nepieciešama jauna palīdzība no SVF pēc tam, kad pašreizējā aizdevuma termiņš beigsies šā gada oktobrī.