Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas arheologi atrod vikingu kuģi

Igaunijā, Sirves pussalas Salmes ciemā, šogad tika atrasts kuģa vraks, kurš, pēc speciālistu domām, varētu būt kaujas laukā aprakts vikingu laikmeta kuģis, vēsta Igaunijas nacionālā raidsabiedrība ERR.

Ja arheologu minējums izrādīsies patiess, šis atradums būs unikāls Eiropas mēroga atklājums. Līdz šim izrakumu vietā ir atrasti 16 kaujā kritušu vīriešu skeleti.

Pēc arheologu teiktā, Sāremā salā, netālu no teritorijas, kur mūsdienās atrodas Salmes ciems, aptuveni pirms 1250 gadiem norisinājusies sīva cīņa.

«Mēs domājam, ka šajā kaujā bija 30 kritušo un tikpat daudz ievainoto. Uz skeletiem tika atrastas zobenu ievainojumu pēdas. Tas parāda to, ka šī ir bijusi sauszemes kauja, jo, atrodoties kuģī, nav iespējams pretiniekam uzbrukt ar zobenu. Skeletos un vairogā tika atrasti arī bultu uzgaļi,» pastāstīja Tallinas Universitātes arheoloģijas profesors Juri Pēts.

Šie ir Eiropā pirmie līdz šim atklātie šāda veida masu kapi. Citzemju karotāji Igaunijā tika apglabāti kopā ar to personīgajām mantām. Apbedījumos pie kareivjiem tika atrasti, piemēram, apzeltīti bronzas zobenu spali. Arheologi plāno vienam no galvaskausiem izraut zobu un nodot to DNS analīzei, lai noskaidrotu, no kurienes ieradušies šie «nelūgtie viesi».

Atrastais kuģis ir aptuveni 18 metrus garš un 3,5 metrus plats. Rakšanas darbi tiks turpināti nākamajā gadā pie ciema skolas ēkas, kur, iespējams, atrodas kuģa priekšgals.

Jau iepriekš, 2008.gadā, rakšanas darbos Salmes ciemā tika atrasts nedaudz mazāks, aptuveni 10 metrus garš kuģis.