Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDz meitasuzņēmumi Rīgas «Dinamo» atvēl 149 000 latu

Divi Latvijas valstij piederošā «Latvijas dzelzceļa» (LDz) meitasuzņēmumi arī šogad turpina atbalstīt Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošo vairākiem vietējiem politiķiem un biznesmeņiem piederošo klubu Rīgas «Dinamo», atvēlot tam 149 000 latu, ziņo portāls «Ir.lv».

LDz sabiedrisko attiecību pārstāve Antra Birzule «Ir.lv» informēja, ka «LDz Cargo», kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem, 12. augustā noslēdzis līgumu par reklāmas pakalpojumiem 78 000 latu apjomā 2010./2011. gada sezonai.

Otrs meitasuzņēmums - LDz «Ritošā sastāva serviss» - dienu vēlāk noslēdzis līgumu par reklāmas pakalpojumiem par 71 000 latu «Latvijas dzelceļa» kausa laikā. Pēc Birzules vārdiem, reklāmas līgumus nolemts slēgt, ņemot vērā iepriekšējā gada veiksmīgo sadarbību un sasniegtos rezultātus kravu pārvadājumu jomā.

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) «Ir.lv» sacījis, ka viņam nav pretenziju pret valsts kontrolēta uzņēmuma naudas ieguldīšanu reklāmas pasākumos, kas tā vārdu nes mērķa tirgos, šajā gadījumā Krievijā. «Ja valsts uzņēmums labākas atpazīstamības nolūkos atbalsta komandas, kas spēlē šādās līgās, man tas šķiet pilnīgi pieņemami,» viņš sacīja. Netiekot atbalstīts konkrēts klubs, bet gan kausa izcīņa.

LDz, kas sākumā atteicās izpaust summu un to izdarīja tikai pēc Satiksmes ministrijas iejaukšanās, uzsver, ka reklāmas pakalpojumiem atvēlēts vairāk nekā trīs reizes mazāk nekā pērn, kad šim nolūkam atvēlēja vairāk nekā pusmiljonu latu. Toreiz daļa sabiedrības bija sašutusi par privāta kluba sponsorēšanu valstī noteikto taupības pasākumu laikā.

Kopš tā laika vairāki kluba akcionāri - padomes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis, lielākā īpašnieka «Itera Latvija» vadītājs Juris Savickis, «Skonto būves» valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis - kļuvuši par apvienības «Par labu Latviju» (PLL) dibinātājiem un atbalstītājiem. Ar šo nosaukumu Saeimas vēlēšanās kopā startē LPP/LC un Tautas partija, kuras biedrs Aigars Kalvītis arī ir kluba akcionārs.

Akciju sabiedrības «Dinamo Rīga» gada pārskats liecina, ka pērn tas strādājis ar 146 417 latu zaudējumiem. Gadu iepriekš zaudējumi bija 26,7 tūkstoši latu. Līdz ar to tīrie zaudējumi kopš izveidošanas ir 173 tūkstoši latu. Šo gadu akcionāri cerot noslēgt ar peļņu, pateicoties lielākiem reklāmas ieņēmumiem un ar «Dinamo» zīmolu tirgotajām precēm.

Laikraksta «Diena» nesen veiktā populārāko politisko spēku aptaujā par to, vai valstij ir jāatbalsta «Dinamo», šādu viedokli pauda tikai PLL un «Vienotība», kuras uzskata, ka jāatbalsta gan tādēļ, ka klubs ceļ patriotismu, gan tādēļ, ka tajā spēlē Latvijas izlases hokejisti.

«Dinamo» akcionāri, kas personīgi ieguldījuši vairāk nekā divus miljonus latu, neskaitot Krievijas naftas milža «Itera» atvēlēto finansējumu, kas nodrošina lauvas tiesu kluba budžeta, nav slēpuši, ka par ilgtermiņa mērķi uzskata kluba akciju pārdošanu valstij, piemēram, valsts uzņēmumu veidolā.