Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jau šobrīd iespējams plānot līdzekļus Ziemassvētku dāvanu iegādei

Uzziņu dienests 1188 sadarbībā ar «Lattelecom» privātpersonu nodokļu konsultantiem atgādina, ja līdz 22.septembrim iedzīvotāji iesniegs iedzīvotāju ienākuma nodokļa gada deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā, tad īsi pirms Ziemassvētkiem saņems naudu par attaisnotajiem izdevumiem, portālam «Apollo» pavēstīja «Lattelecom» Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Līga Bite.

«Lattelecom» Privātpersonu pakalpojumu grupas vadītāja Baiba Krūmiņa norāda, ka arvien vairāk iedzīvotāju steidz izmantot likumā paredzēto iespēju, saņemt atpakaļ nodokļu pārmaksu par attaisnotajiem izdevumiem, un arī šādā veidā ģimenes budžetā ir iespējams plānot papildus ienākumus. Turklāt šobrīd tā ir iespēja paredzēt zināmus naudas līdzekļus Ziemassvētku dāvanu iegādei, jo iesniedzot deklarāciju līdz 22. septembrim, pārmaksātos nodokļus no valsts  iespējams atgūt tieši pirms svētkiem.

Deklarāciju īpaši ieteicams iesniegt visiem tiem iedzīvotājiem, kas nav strādājuši algotu darbu visu 2009.gadu, bijuši bez darba  vai arī atradušies bērnu kopšanas atvaļinājumā.

«Šie iedzīvotāji visbiežāk nav izmantojuši visu gada neapliekamo minimumu un, iesniedzot iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarāciju par 2009.gadu, ir iespējams saņemt atpakaļ iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi jeb 23%,» skaidro «Lattelecom» eksperte.

«Piemēram, ja cilvēks palicis bez darba 2009.gada 1.martā, vasarā saņēmis bezdarbnieku pabalstu un citu darbu nav atradis, šobrīd, iesniedzot iedzīvotāju ienākumu gada deklarāciju, ir iespējams atgūt 131,1 latu, kas ir 23 % pārmaksātais nodoklis no neizmantotā neapliekamā minimuma jeb 570 latu,» skaidro Krūmiņa.

Krūmiņa atgādina, ka  visiem bez darba palikušajiem, arī jaunajām un topošajām māmiņām ir vērts atcerēties - līdzko jūs vairs nestrādājat algotu darbu, bet jūsu apgādībā ir kādi ģimenes locekļi, nekavējoties vajadzētu doties uz VID un apgādību pārreģistrēt uz strādājošo vīru vai sievu, tā nodokļu atvieglojumus iegūstot nekavējoties. Ja kādu iemeslu dēļ tas nav izdarīts, to var izdarīt arī ar atpakaļejošu datumu, un iesniedzot deklarāciju par 2007., 2008., un 2009.gadu saņemt daļu no iemaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atpakaļ.

Jāatceras, iesniedzot deklarāciju, jāpievieno maksājumu apstiprinošus dokumentus par attaisnotiem izdevumiem (mācību maksu, zobārstniecības un medicīnas pakalpojumiem un citiem). Ja pakalpojums saņemts, piemēram, 2007.gadā, arī pie šī gada deklarācijas šis dokuments ir jāsniedz. „Iedzīvotāji ļoti bieži pieļauj kļūdu, šos izdevumus pievienojot pēdējai deklarācijai, ko iesniedz, tādējādi saņemot pamatotu atteikumu no VID, skaidro «Lattelecom» eksperte.

Iedzīvotājiem, kuri paši neorientējas deklarācijas aizpildīšanas niansēs Lattelecom privātpersonu nodokļu konsultanti par nelielu papildus samaksu piedāvā aizpildīt deklarāciju, sagatavot visus nepieciešamos dokumentus un iesniegt tos VID.

Jau vairāk kā pusgadu Uzziņu dienests 1188 iedzīvotājiem piedāvā jaunu servisu - tiešo savienojumu ar uzņēmuma grāmatvedības ekspertiem, kuri sniedz konsultācijas par darba tiesībām un sociālajiem pabalstiem, kā arī piedāvā profesionālu nodokļu konsultantu palīdzību arī par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksas kārtību un tai nepieciešamo dokumentāciju.

Līdz šim šo iespēju izmantojuši vairāk kā 6500 iedzīvotāju, bet «Lattelecom» privātpersonu nodokļu konsultantu palīdzību deklarāciju aizpildīšanai meklējuši 220 iedzīvotāji.

Informācijai:

Neapliekamais minimums par 2009.gadu ir 750 lati

No 1.janvāra līdz 30.jūnijam - 90 lati

1.jūlija līdz 31.decembrim - 35 lati