Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koķe: jaunieši pamet valsti - tā ir katastrofāla tendence

Viens no iemesliem, kāpēc vidusskolās dramatiski samazinās skolēnu skaits, ir vecāku aizbraukšana strādāt uz ārzemēm, tā intervijai laikrakstam «Diena» norāda izglītības ministre Tatjana Koķe.

Viņa gan norāda, ka ir arī pedagoģiskie pamatojumi, jo ne katra bērna interesi izdodas «paķert», lai viņam patiktu skolā.

Komentējot arī augstskolās studēt gribošo skaita samazinājumu, Koķe norāda, ka arī šeit vainojams fakts, ka daudzi jaunieši izvēlas pamest valsti. Tā ir katastrofāla tendence, atzīst Koķe.

Ministre to skaidro ar ģimeņu ekonomisko stāvokli, kas trīsreiz liek apdomāt, vai izvēlēties darba tirgu un atalgojumu, vai dot iespēju studēt, un bieži studēt gribētāji izvēlas darba tirgu. Viņa norāda, ka augstskolām ir jāprot šo posmu pārdzīvot, konsolidējot savas administratīvās struktūras. Viņasprāt, jauniešu aizplūšanā no valsts vainojama ekonomiskā un sociālpolitiskā situācija Latvijā. Jauniešiem trūkst perspektīvas redzējuma - kur strādāt.