Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāts Olaines novada pirmsskolas izglītības iestādes «Magonīte» jaunais korpuss

Ar Olaines novada pirmsskolas izglītības iestādes «Magonīte» jaunā korpusa atklāšanu Jaunolainē, Olaines novadā ir nodrošināti ar vietām bērnudārzā tie bērni, kas bija reģistrēti un gaidīja savu vietu pirmsskolas izglītības iestādē Olaines pagastā, portālu «Apollo» informēja Nataļja Tropkina, sabiedrisko attiecību speciāliste.

foto skaties šeit

Tagad Olaines novada pirmsskolas izglītības iestāde «Magonīte» 132 bērniem būs par viņu otrajām mājām. Viņu vecāki var būt droši par saviem mazuļiem un var uzsākt vai turpināt strādāt. Jaunajā korpusā ir grupiņas gan divgadīgajiem bērniem, gan bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.

Būvniecības darbi tika uzsākti 2009.gada 21.maijā, bet jau 2010.gada 17.augustā Olaines novada pašvaldība pieņēma ekspluatācijā pirmsskolas izglītības iestādes «Magonīte» jauno korpusu. Tagad Olaines novada pirmsskolas izglītības iestādei „Magonīte” ir papildus 6 grupas. Projekta realizācija ļāva dubultot iestādes grupiņu skaitu – 6 grupu vietā tagad ir 12 grupas. Iestāde kļuva divreiz plašāka un bagātāka. Bez grupiņām jaunajā korpusā vēl ir lielā zāle, moderns virtuves bloks, atsevišķā nodarbību telpa, noliktavas. Tāpat projekta ietvaros tika veikti labiekārtošanas darbi apkārt pirmsskolas izglītības iestādei, uzstādīti bērnu rotaļu laukumi, izbūvēts asfaltētais piebraucamais ceļš, stāvlaukums, ierīkots apgaismojums. Pēc pašvaldības pasūtījuma pirmsskolas izglītības iestādes „Magonīte” jaunā korpusa būvdarbus veica SIA «NCC Konstrukcija». Jaunā korpusa kopējā platība - 1826,4 m². Jaunais korpuss iekārtots ar ērtām mēbelēm, krāsainām rotaļlietām un mācību līdzekļiem. Jāatzīmē, ka šis jaunais korpuss ir ieguvums visiem bērnudārza bērniem, ne tikai to grupiņu bērniem, kas atrodas jaunajā korpusā. 

Projekta realizācija pašvaldībai izmaksāja 1,2 miljonus latu, un kā atklāšanas uzrunā uzsvēra Olaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Pavlovičs, šis jaunais korpuss un līdz ar to bērnu nodrošināšana ar vietām pirmsskolas izglītības iestādē ir mūsu iedzīvotāju dāvana un ieguldījums Olaines novadā, jo pašvaldības budžets lielāko tiesu sastāv no iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Jaunā korpusa atklāšanas svētkos pašvaldība uzdāvināja iestādei arī digitālās klavieres.

Pacelt valsts karogu, lai atklātu svinīgu pasākumu, bija gods Krastiņu  ģimenei – tētim Mārtiņam, mammai Aijai, meitiņai Martai Kristenai, kura apmeklē iestādi «Magonīte» jau divus gadus, un mazajai Marijai, kura bērnudārzu sāka apmeklēt 2010.gada 24.augustā.

Šajā dienā apsveikt bērnus, vecākus, iestādes vadītāju Jeļenu Kalvišu, pedagogus un visus pasākuma dalībniekus, ieradās daudzi viesi.