Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čeļabinskas slaktiņu, iespējams, organizējuši deputāti

Čeļabinskas apgabala rokfestivāla «Tornado», kurā [s:34814], organizatori netic oriģinālajai versijai, ka kautiņa iemesls bijis strīds alus dēļ. Viens no pasākuma organizatoriem, kurš vēlējās palikt anonīms, pastāstījis, ka Miasā jau veselu gadu uzdarbojas «kāda izteikti ekstrēmistiska organizācija», vēstī «Newsru.com»

«Mūsu apkaimē jau veselu gadu kāds izplata dīvainus uzsaukumus ar ekstrēmistiskiem saukļiem, aicinot Krieviju «attīrīt» no iebraucējiem. Turklāt šie cilvēki atklāti pauž savas simpātijas baškīru tautībai. Man šķiet, ka tie ir viņi,» uzskata anonīmais ziņotājs.

Kā pierādījumu tam viņš minējis faktu, ka videomateriāls ar uzbrukuma kadriem pirmo reizi parādījies «atklāti nacionālistiskajā» interneta vietnē «Šturm TV», kas oficiāli sevi pozicionē kā «sabiedrisko internettelevīziju». Turklāt šajā interneta vietnē video beidzas ar aicinājumu iestāties kādā nacionālistiski noskaņotā organizācijā.

Milicija par šādiem grupējumiem nav informēta. Viņi uzskata, ka skinhediem nav pa spēkam sarīkot šādu masveida slaktiņu. Viņiem neesot bijuši tetovējumi, uzbrucēju vidū esot bijuši ne tikai krievi, bet arī kazaki un kaukāzieši. «Viņi vienkārši atnāca, visus piekāva uz aizgāja. Tie nebija ne pusaudži, ne skinhedi. Tā bija organizēta akcija, izteiktas gļēvulības izpausme.» paudusi vietējā milicija.

Atgādinām, ka sākotnējā versija liecināja, ka konflikts izcēlies tādēļ, ka kāda meitene uz šašliku tirgotavu koncerta teritorijā ieradusies ar savu alkoholu. Armēņu tautības tirgotavas īpašnieks esot meitenei aizrādījis, bet viņu aizstāvēt sākuši draugi. Strīda turpinājumā tirgotavas īpašnieks esot atklājis uguni pret aizstāvjiem un vienu it kā ievainojis kājā. Kaut arī strīds beidzies ar tirgotavas īpašnieka uzvaru, viņš nolēmis atriebties un sasaucis savu «draugu grupu» - aptuveni 80 cilvēku sastāvā, kas ielauzās koncerta teritorijā un sāka sist visus pēc kārtas.

Pastāv vēl kāda versija - kautiņā vainojamas divu Čeļabinskas apgabala deputātu priekšvēlēšanu cīņas (vēlēšanas šeit gaidāmas 10. oktobrī), jo koncertu rīkojis tieši viens no deputātu kandidātiem.