Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers aicina Hermani publiski atvainoties Poļiščukai par nepieklājīgo izteikumu

Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) aicina režisoru un Jaunā Rīgas teātra (JRT) māksliniecisko vadītāju Alvi Hermani publiski atvainoties režisorei Gaļinai Poļiščukai par viņa izteikumu «politiskā maucība» attiecībā uz režisores iesaistīšanos politikā.

«Hermanis kā vīrietis nedrīkstēja izteikt šādus pārmetumus. Es uzskatu, ka viņš ir pārkāpis sarkano līniju, tādēļ aicinu viņu publiski atvainoties Poļiščukai,» žurnālistiem sacījis Šlesers.

Rīgas vicemērs vēstīja, ka tik cienījams cilvēks, par kādu uzskatīja Hermani, nevis mēģināja palīdzēt grūtībās nonākušajai Poļiščukai, bet gan pats, būdams politiski angažēts, Poļiščukas gadījumā mēģina saskatīt politisko kontekstu.

Jau ziņots, ka jūnijā Poļiščuka paziņoja par Teātra observatorijas slēgšanu, bet patlaban Rīgas Kongresu namā tiek remontētas telpas, kur atradīsies Poļiščukas Teātra observatorija.

Pēc tam, kad Poļiščukas vadītajam teātrim Kultūras ministrija atteica finansējumu, režisore pievienojās Tautas partijai (TP), un tagad viņa startē «Par labu Latviju» (PLL) sarakstā Rīgā ar 4.numuru.

Pēc vairāku izrāžu iestudēšanas dažādos Latvijas teātros Poļiščuka nodibināja savu teātri - Teātra observatoriju, kas tika izveidota kā SIA, tomēr saņēma valsts finansējumu. Pats teātris norāda, ka četros gados no valsts saņēmis Ls 600 000, no tiem pērn - Ls 100 000.

Samazinoties finansējumam, Kultūras ministrija valsts dotāciju Teātra observatorijai atteica. 15.jūnijā teātris paziņoja par tā slēgšanu, bet 28.jūnijā atklājās, ka Poļiščuka jau maija beigās iestājusies Tautas partijā. Vēl jūnija otrajā pusē viņa noliedza, ka aicināta politikā.
Kā ziņoja Latvijas Radio, Poļiščukas teātrim atradies sponsors uzņēmējs Edvīns Samulis, kurš nolēmis teātrim dāvināt 100 000 latu.

«Ir atradušies cilvēki, kas ziedoja naudu, un tāpēc teātri tagad var saukt par tautas teātri. Atradās sponsors, kas teica, ka vēlas mums uzdāvināt 100 000 latu. Vienkārši sponsors, vienkārši miljonārs. Viņš atnāca uz pēdējo koncertu un redzēja, kā mēs raudam. Viņš to nevarēja izturēt un teica, ka dāvina mums 100 000 latu. Dievs mums palīdzēja. Tik daudz spēka tika pielikts, lai mūs iznīcinātu,» Latvijas Radio sacīja režisore.

Latvijas teātru vadītāji Poļiščukas iesaistīšanos politikā dēvē gan kā izmisuma soli, gan kā vienīgo veidu, kā izdzīvot un saglabāt savu teātri, gan vēl skarbāk - par «prostitūciju».