Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā pašlaik mitinās aptuveni 30 tūkstoši latviešu, tautiešu plūsma nav apstājusies

Īrijā pašlaik mitinās aptuveni 30 tūkstoši latviešu, turklāt tautiešu plūsma nav apstājusies un Latvijas iedzīvotāji joprojām turpina braukt uz šo zemi.

Latvijas vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts intervijā aģentūrai BNS vienlaikus atzina, ka precīzu Latvijas valstspiederīgo skaitu Īrijā nav iespējams pateikt. Īrijā nākamgad, tāpat kā Latvijā, ir paredzēta tautas skaitīšana, tad latviešu skaitu varēs noteikt precīzāk.

«Mūsu aplēses ir, ka latviešu Īrijā varētu būt aptuveni 30 tūkstoši,» pieļāva Elferts.

Visos šajos gados Īrija tā saucamo PPS numuru, kas ir līdzvērtīgs Latvijas personas kodam un kas ir nepieciešams, lai varētu strādāt, maksāt nodokļus vai saņemt pabalstus, ir izņēmuši aptuveni 40 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Tomēr, kad cilvēki aizbrauc, šis numurs nav jāanulē. Tādēļ vēstniecības aplēses liecina, ka pašlaik Īrijā latviešu tomēr ir mazāk nekā 40 tūkstoši.

«Te gan arī ir jāatceras, ka ne visi šo numuru izņem, piemēram, ja atbrauc vecvecāki, kas nestrādā un tikai pieskata savus mazbērnus, tad šis numurs nemaz netiek izņemts,» piebilda vēstnieks.

Neskatoties uz to, ka Īrijā turpina pieaugt bezdarba līmenis - Īrijā bez darba ir vairāk nekā 450 tūkstoši cilvēku, Latvijas valstspiederīgie turpina braukt uz šo zemi. Vienlaikus vēstnieks informēja, ka pagājušajā mēnesī PPS numuru izņēmuši aptuveni 300 iedzīvotāju, bet tajā pašā laikā lietuviešu bija divas reizes vairāk.

«Ja tiek lēsts, ka latviešu Īrijā pašlaik ir aptuveni 30 tūkstoši, tad lietuviešu ir aptuveni 100 tūkstoši, bet poļu - aptuveni 200 tūkstoši,» pavēstīja Elferts.

Tomēr viņš atkārtoti uzsvēra, ka pašlaik nav skaidrs, cik daudz no Īrijā esošajiem latviešiem brauc atpakaļ uz Latviju, vai arī meklē darbu Lielbritānijā, Norvēģijā vai Dānijā.