Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«FotoAkadēmija» uzsāk jaunu autorkursu «Žanri un kompozīcija»

«FotoAkadēmija» jaunajā rudens sezonā pirmo reizi uzsāk Māra Kundziņa III līmeņa kursu «Žanri un kompozīcija». Trešā  līmeņa fotokursi paredzēti klausītājiem ar ievērojamām priekšzināšanām fotogrāfijā. Šajā kursā lielākā uzmanība tiks pievērsta tam, kā uzlabot attēlu māksliniecisko kvalitāti.

«FotoAkadēmija» piedāvā fotokursu programmu, lai aizpildītu nepieciešamību pēc sistemātiskām zināšanām par kadra kompozīcijas likumībām un to pielietojumu dažādos fotogrāfijas žanros. Programmā ietilpst teorētiskas lekcijas un praktiskās nodarbības (gan plenēros, gan studijā).

Pasniedzējs un fotogrāfs Māris Kundziņš uzsver «Mānīgs ir priekšstats par to, ka ar intuīcijas palīdzību iespējams kadrā visu nolikt pa vietām vislabākajā veidā. Simtiem gadu mākslā ir uzkrātas zināšanas par kompozīciju. Reti kur šīs zināšanas iespējams apgūt. Vairums fotogrāfu auguši vidē, kurā attieksme pret kompozīcijas likumiem ir ignorējoša, saucot to par «radošo brīvību». Mēdz citēt fotogrāfijas klasiķa Ansela Ādamsa teicienu, ka kompozīcijas likumu nav, ir tikai labas un sliktas fotogrāfijas. Izraujot šo teicienu no konteksta, parasti aizmirst, ka fotogrāfs labi orientējās mākslā, un viņš lieliski zināja, kādus paņēmienus kurā gadījumā pielietot. Ir liela atšķirība starp sistemātiski izglītota cilvēka radošo darbību un diletantu. Nepieciešamība papildināt «FotoAkadēmijā» esošo izglītības programmu attiecībā uz kompozīcijas jautājumiem, radīja domu veidot trešā līmeņa fotokursus, kuros teorētiskās zināšanas tiktu nostiprinātas ar praktiskajām nodarbībām dažādos fotogrāfijas žanros. Tie ir: dizains un reklāma, ainava, sports, arhitektūra, reportāža, modeļi un pozas, erotika. Līdz šim tamlīdzīga izglītības programma fotogrāfiem Latvijā nav bijusi pieejama.»

Kursā paredzētas 16 nodarbības. Nodarbības notiks katru ceturtdienu «FotoAkadēmijā», Dzirnavu ielā 20, sākot no 09.09.2010., 18.30 - 20.30. Dalības maksa par visu kursu – 393 Ls. Pēc kursa beigšanas dalībnieki saņem sertifikātus.

FotoAkadēmijas foto kursi ir orientēti uz klausītājiem ar atšķirīgu sagatavotības līmeni. Šeit profesionāli fotogrāfi palīdz apgūt teorētiskos aspektus, sniedzot iespēju pārskatīt un papildināt savus priekšstatus par gaismu, krāsu, kompozīciju un žanru. Viņi atklāj savus meistarības noslēpumus, novērtē klausītāju darbus un dod padomus, kā atrast savu, neatkārtojamu ceļu fotogrāfijas pasaulē. FotoAkadēmijas apmācību programmas ir licencētas. Nodarbības pašā Rīgas centrā. Grupās ne vairāk kā 12 cilvēki.

Plašāka informācija par kursa programmu, ilgumu un cenu  ir pieejama «FotoAkadēmijaa» mājas lapā «fotoakademija.lv».