Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs joprojām populārākais premjera amata kandidāts

«Latvijas faktu» aptaujā par labāko premjera kandidātu pirmajā vietā joprojām atrodas ZZS premjera kandidāts, Ventspils mērs Aivars Lembergs, kuru atbalsta 35,1% vēlētāju. Nedaudz zemāku sabiedrības vērtējumu bauda pašreizējais valdības vadītājs Valdis Dombrovskis («Vienotība» JL), kuru par piemērotāko premjeru minējuši 31,7% aptaujāto, ziņo «Neatkarīgā».

Savukārt pārējie četri kandidāti, kuru pārstāvētajām partijām ir izredzes iekļūt 10. Saeimā, šobrīd spēj uzrunāt daudz mazāku auditoriju.

Politologs Filips Rajevskis, komentējot Lemberga popularitāti, uzsver: politiķis sabiedrības uzticību bauda jau sen, un šīs simpātijas ir stabilas.

«Aivara Lemberga popularitāte galvenokārt saistīta ar veiksmīgā vadītāja, saimnieka tēlu. Šādam tēlam sabiedrība uzticas, jo ir redzami reāli viņa darbības augļi,» savu viedokli pauž eksperts.

Dombrovska popularitāti politologs skaidro ar mazākā ļaunuma principu. «Nevar noliegt, ka Dombrovskis sevi ir apliecinājis ar reāliem darbiem, uzņemoties smagu atbildību krīzes laikā. Tāpat šim politiķim ir milzīga izaugsme. Turklāt viņš nav pieķerts klajos melos, kas Latvijas apstākļos jau ir daudz. Taču nedomāju, ka labie reitingi apliecina milzīgu sabiedrības mīlestību pret Dombrovski. Daudzi vēlētāji vienkārši baidās, ka jauns premjers nāks ar jaunām, iespējams, nepārdomātām idejām un reformām, kas pasliktinās šā brīža jau tā neapskaužamo stāvokli,» laikrakstam sacījis Rajevskis.

Savukārt politologs Arnis Kaktiņš uzskata, ka gan Dombrovska, gan Lemberga popularitātes pamatā, pirmkārt, ir uzticības kredīts, kas tiek dots tiem politiķiem, kuru līdzšinējo darbību sabiedrība vērtē pozitīvi, otrkārt – vidējā statistiskā vēlētāja spējas reāli iedomāties šos politiķus premjera amatā.