Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fidels Kastro nožēlo homoseksuāļu vajāšanu Kubā

Fidels Kastro uzņēmies atbildību par homoseksuāļu vajāšanu Kubā pēc 1959.gada revolūcijas, vēstī «Newsru».

Komandante norāda, ka netradicionālas seksuālās orientācijas cilvēku apspiešana valstī bija «liela netaisnība». Kastro atzīmēja, ka šai problēmai nav veltījis «pietiekamu uzmanību». «Ja kāds ir vainīgs, tad tas esmu es,» sacīja 84 gadus vecais politiķis un piebilda, ka viņš netaisoties atbildību par to uzvelt kādam citam. Viņš tāpat norādīja, ka viņam neesot nekādu aizspriedumu pret homoseksuāļiem.

Bijušais Kubas līderis sacīja, ka viņam nav bijušas iespējas nodarboties ar šo problēmu, jo viņš galvenokārt bija pārņemts ar Karību krīzi, karu un politiku: «Mums bija daudz šausminošu problēmu, dzīvības un nāves jautājumu».

Pirmos gadus pēc revolūcijas Kubas gejus veda uz darba nometnēm, lai viņus ārstētu un pāraudzinātu. Turklāt ilgu laiku homoseksuālas attiecības Kubā bija krimināli sodāmas.

Šībrīža Kubas līdera Raula Kastro meita Mariela, kas ir Nacionālā dzimumaudzināšanas centra vadītāja, ir aktīva seksuālo minoritāšu tiesību cīnītāja Brīvības Salā. Pateicoties viņas pūlēm 2008.gadā valsts varasiestādes piekrita negaidītam lēmumam - oficiāli atļāva veikt dzimuma maiņas operācijas. Turklāt tās veic pilnīgi bez maksas.

Šobrīd kubiešu geji, lesbietes un transseksuāļi jūtas visai brīvi, tomēr cenšas neafišēt savu dzīvesveidu. Vienlaikus Brīvības Salas iedzīvotāji norāda, ka homoseksuāli orientētu cilvēku skaits Kubā pieaug ik gadu.