Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars pārliecināts, ka gaidāms izrāviens jaunu uzņēmumu izveidē

Ekonomikas ministrs Artis Kampars («Vienotība»/JL) ir pārliecināts, ka Mikrouzņēmumu atbalsta programmas – viena, fiksēta mikrouzņēmumu nodokļa, mazkapitāla SIA, administratīvo un grāmatvedības procedūru vienkāršošanas - ieviešana radīs izrāvienu jaunu uzņēmumu izveidē.

Mikrouzņēmumu atbalsta programma ļaus nākamajos četros gados panākt kvalitatīvu lēcienu uzņēmējdarbības aktivitātes rādītājos un panākt, ka Latvija pēc uzņēmumu skaita uz katriem 1000 iedzīvotājiem sasniedz, kā minimums Eiropas Savienības vidējos rādītājus, informē Ekonomikas ministrijā.

«Šobrīd Latvijā uz katriem 1000 iedzīvotājiem strādā 31 privātais uzņēmums. Vidējais rādītājs Eiropas Savienībā ir 50 uzņēmumi uz 1000 iedzīvotājiem. Zemā uzņēmējdarbības aktivitāte valstī ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijas ekonomikai  ir tik būtiska  mikrouzņēmumu atbalsta koncepcijas īstenošana. Tās ieviešana dzīvē  sekmēs jaunu uzņēmumu veidošanos un līdz ar to arī nodarbinātību valstī,  īpaši reģionos,» norāda ministrs.

1.septembrī stājas spēkā Mikrouzņēmumu nodokļa likums un to pavadošā likumdošanas  pakete, kas paredz viena, fiksēta mikrouzņēmumu nodokļa  ieviešanu ar likmi  9% no apgrozījuma jeb saimnieciskās darbības ieņēmumiem.

Līdz ar to ir pieņemti un stājušies spēkā visi likumdošanas akti, kas nepieciešami mikrouzņēmumu atbalsta programmas ieviešanai. Programmas mērķis ir atvieglot mikrouzņēmumu administratīvo un grāmatvedības kārtošanas slogu un samazināt dibināšanas izmaksas, lai veicinātu jaunu uzņēmumu un jaunu darbavietu veidošanos.

Ekonomikas ministrs ir pārliecināts, ka mikrouzņēmumu pazeminātās nodokļu likmes ieviešana jau no 1.septembra veicinās vismaz 900 jaunu mikrouzņēmumu izveidi līdz gada beigām.

«Valda Dombrovska valdība mazajam un vidējam uzņēmējdarbības sektoram ir radījusi virkni dažādu iespēju, lai tūkstošiem aktīvu Latvijas iedzīvotāju varētu īstenot ideju par sava uzņēmuma dibināšanu un no darba ņēmējiem kļūtu par uzņēmējiem, kas rada darbavietas gan sev, gan citiem. Mēs vēlamies panākt, ka, līdzīgi kā attīstītās Rietumeiropas valstīs, arī Latvijā mazais un vidējais uzņēmējdarbības sektors kļūst par ekonomikas mugurkaulu ar būtisku ieguldījumu nodarbinātības veicināšanā,» – tā Kampars.

Kā norāda ministrs, jau līdz šim ieviestie pasākumi  mikrouzņēmumu atbalstam – viena lata SIA un patentmaksas fiziskām personām - kopējais efekts uz ekonomiku ir daudz lielāks par iepriekš prognozēto.