Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rožukalne: Gerhards rīkojās adekvāti. TV5 turpina savas «tradīcijas»

«Ministrs rīkojās adekvāti, bet TV5 turpina ierastās «tradīcijas», cīnoties par reitingiem,» komentējot to, ka [s:34842], sarunā ar portālu «Apollo» sacīja mediju eksperte Anda Rožukalne.

Raidījuma vadītājs Andrejs Mamikins tiešraides laikā uzsvēra, ka ir bijuši raidījumi, kuros Gerhards runājis krieviski. Rožukalne norādīja, «ja kāds ir runājis krieviski kādā raidījumā, tas vēl nenozīmē, ka visu mūžu jāturpina runāt krieviski». «Ja televīzija algo tulku, lai runātu, piemēram, ar Starptautiskā valūtas fonda vai kādu citu amatpersonu, tad televīzija var nodrošināt arī intervijas tulkojumu televīzijas tiešraidē.»

Viņa ir pārliecināta, ka plašsaziņas līdzekļiem nevajadzētu censties piespiest kādu runāt citā valodā. Viņa tāpat uzskata, ka otrdien vakarā TV5 studijā notikušajam ir saistība arī ar vēlēšanu tuvošanos. «Iecirtība pirms vēlēšanām vienmēr ir jūtama,» teica Rožukalne.

Komentējot televīzijas aptauju, kurā skatītāji varēja vērtēt Gerharda un raidījuma «Bez cenzūras» vadītāja rīcību, mediju eksperte atzina, ka «TV5 turpina savas «tradīcijas», kurās iezīmējas komerctelevīzijas īpašības - izvēle cilvēkus kaitināt reitingu vārdā». «Paši formulējumi ir «uzbudinoši» dažādām skatītāju grupām,» sacīja Rožukalne par aptaujas atbilžu variantiem - «1. Tas ir patriotisks solis; TV5 nepieciešams slēgt. 2. Tas ir galējs nacionālisms. 3. Ministrs notiekošajā nav vainojams, viņam to liek darīt partija».

Kad raidījumā bija reklāmas pauze Gerhards pameta studiju. Par to paziņoja Mamikins, norādot uz tukšo sēdvietu. Viņš Gerhardu nodēvēja par «jūsu labdzimtību». Mediju eksperte uzskata, ka ar šiem vārdiem raidījuma vadītājs centies tikt pāri kritiskai situācijai.

Rožukalne piebilda, ka līdz 2.oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, visticamāk, katru dienu kādā raidījumā «gaidāms kas jautrs».