Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīlis par partiju programmām: tur ir spektrs no mulsuma līdz blefam

Politisko partiju programmas liecina par to, ka politiķiem tā īsti nav, ko teikt, intervijā žurnālam «Rīgas Laiks», komentējot partiju četrtūkstoš zīmēs iekļauto vīziju par valsts nākotni, sacīja sociālantropologs Roberts Ķīlis.

«Skatoties pa tēmām - par demogrāfiju ir mulsums, nezina cilvēki, ko teikt, par pensijām ir blefs, augstākajā izglītībā ir mulsums, tur īsti nesaprot, kā un ko,» uzskata Ķīlis.

Viņaprāt, partijas blefo, runājot par nodokļu samazināšanu situācijās, kurās to izdarīt nevarēs.

Par vienu no galvenajām problēmām Ķīlis uzskata faktu, ka Latvijas politiskās partijas nav uzskatījušas par nepieciešamu investēt līdzekļus, lai varētu kāpināt savu intelektuālo kapitālu.

Politiskās partijas viņš salīdzina ar doktora disertācijām. «Tu viņas raksti ne tāpēc, ka domā, ka ļoti daudz cilvēku viņas lasīs, bet tāpēc, ka tu rādi noteiktu savu personisko intelektuālo kapacitāti. Politiskās programmas - tas zināmā mērā ir tavs kvalitātes standarts,» uzskata Ķīlis.

Šobrīd Ķīlis neredzot nevienu programmu, par kuru varētu pateikt - šī ir intelektuāli kvalitatīva programma.