Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Partijas tracina cilvēkus

Vairāku partiju kampaņas iegājušas emocionālā gultnē, un eksperti uzskata, ka tas var sāpīgi atspēlēties, vēstī laikraksts «Diena».

Partiju kampaņām uzņemot apgriezienus daudzas no tām izvēlējušās tās emocionālās stīgas, ar kurām cilvēkus «raustīt» visvieglāk. Tā piemēram «Par labu Latviju» (PLL) izmanto kādreizējo LPP/LC jājamzirdziņu - seksuālo minoritāšu jautājumu, uzsverot, ka «geji balsos par «Vienotību»».

Savukārt «Vienotības» «bubulis», ar kuru tiek baidīti cilvēki, ir iespējamā tuvināšanās Austrumiem, ja pēc vēlēšanām tiks izveidota valdība, kurā dominēs «Saskaņas centrs» un PLL. Partijas rīkotajā aptaujā cilvēkiem jāizšķiras starp diviem premjera amata kandidātiem - viņu Valdi Dombrovski un SC premjera kandidātu Jāni Urbanoviču.

TB/LNNK pirms vēlēšanām pārtraukusi runāt krieviski, satiksmes ministram Kasparam Gerhardam demonstratīvi pametot TV5 raidījumu «Bez cenzūras» pēc atteikšanās uz raidījuma vadītāja aicinājumu runāt attiecīgajā valodā.

Sociologs Aigars Freimanis uzskata, ka ar visām iepriekš minētajām lietām ļoti viegli var pievērst cilvēku uzmanību, bet piesaistot «savējos», tās šādi riskē atgrūst citus.

Savukārt politikas pētniece Iveta Kažoka norāda, ka jautājums ir, cik partijas gatavas sevi degradēt, lai sasniegtu savu mērķi.