Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošanu

No 1.septembra tiek sākta neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošana, ko veiks Lauku atbalsta dienests. 

Lauku atbalsta dienests vizuāli apsekos un noteiks neapstrādāto lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības, kā arī sniegs informāciju vietējām pašvaldībām nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmes aprēķināšanai saskaņā ar likuma «Par nekustamā īpašuma nodokli» 3.panta 7. un 8.daļu un 2010.gada 13.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.635 «Kārtība, kādā apseko un nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību un sniedz informāciju par to». 

Ar nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi 1,5% apmērā apliek neapstrādātas lauksaimniecībā izmantojamās zemes, izņemot zemi, kuras platība nepārsniedz vienu hektāru vai kurai normatīvajos aktos ir noteikti lauksaimnieciskās darbības ierobežojumi. 

Likuma izpratnē «neapstrādāta lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir visa lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība zemes vienībā, ja vairāk nekā 70% no lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības attiecīgajā zemes vienībā līdz kārtējā gada 1.septembrim netiek izmantoti lauksaimniecības produktu ražošanai vai audzēšanai, ieskaitot ražas novākšanu, dzīvnieku ganīšanu un turēšanu lauksaimniecības nolūkiem, vai minētā zemes platība netiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī». 

Savukārt par labā lauksaimniecības un vides stāvoklī uzturētu lauksaimniecības izmantojamas zemes platību tiek uzskatīta platība, kas līdz kārtējā gada 1.septembrim vismaz vienu reizi ir nopļauta, zāle novākta vai sasmalcināta un izkliedēta. 

Apsekošana tiks veikta bez zemes vienības īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai to pārstāvju klātbūtnes.