Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Oktobra sākumā notiks nepabeigtās «Panorama Plaza» jaunbūves izsole

Oktobra sākumā notiks maksātnespējīgajai SIA «Latmes Building» piederošā nekustamā īpašuma - nepabeigtā daudzstāvu dzīvojamā kompleksa «Panorama Plaza» - izsole, liecina «Latmes Building» administratora Aigara Lūša paziņojums. 

Piespiedu izsole ar augšupejošu soli notiks 5.oktobrī plkst.16 Antonijas ielā 7-2, Rīgā. 

Izsolītais nekustamā īpašuma objekts ir zemesgabals ar kopējo platību 5363 kvadrātmetri un uz tā esošas nepabeigtas daudzdzīvokļu mājas jaunbūves ar projektēto platību 25 677 kvadrātmetri, kā arī inženiertehniskās komunikācijas un aprīkojums, kas atrodas Rīgā, Lielirbes ielā 15. 

Nekustamā īpašuma izsoles sākumcena ir 390 400 lati. 

Lai varētu pabeigt trešo, patlaban iekonservēto projekta «Panorama Plaza» ēku, būtu nepieciešamas vēl aptuveni 20 miljonu latu investīcijas, iepriekš biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja projekta realizētāja SIA «Latmes Building» valdes priekšsēdētājs Aivars Balodis. 

Patlaban projektā «Panorama Plaza» pabeigtas divas daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centrs, bet trešā ēka, kuras būvniecība jau bija iesākta, ir iekonservēta. 

Jau ziņots, ka šā gada maijā par maksātnespējīgu atzītā Latvijas un Turcijas būvniecības kopuzņēmuma SIA «Latmes Building» kreditoru sapulcē 12.augustā nolemts sākt uzņēmuma bankrota procedūru, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «Latmes Building» maksātnespējas administrators Aigars Lūsis. 

Viņš skaidroja, ka uzņēmuma kreditoru sapulcē 12.augustā netika izteikti ne sanācijas, ne izlīgšanas priekšlikumi, līdz ar to normatīvie akti paredz bankrota procedūras sākšanu. «Bankrota procedūra jāpabeidz divu gadu laikā, taču šis termiņš vēlāk var mainīties,» sacīja Lūsis. 

Kreditoru sapulcē nolemts «Latmes Building» īpašumā esošo daudzstāvu ēku kompleksu «Panorama Plaza» sākt gatavot pārdošanai, informēja administrators. 

«Nākamgad plānots sākt «Panorama Plaza» dzīvokļu pārdošanu, taču trešā, nepabeigtā kompleksa ēka varētu tikt pārdota arī ātrāk,» skaidroja Lūsis. 

Lielākais maksātnespējīgās «Latmes Building» kreditors ir «Swedbank». 

Jau ziņots, ka maijā tiesa izbeidza «Latmes Building» ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu un pasludināja uzņēmuma maksātnespēju. Par administratoru tika iecelts Aigars Lūsis.

Lūsis skaidroja, ka maksātnespējas process sākts tāpēc, ka nav izpildīti ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa plānā iekļautie nosacījumi. 

«Šajā plānā bija paredzēts, ka «Latmes Building» veiks maksājumus kreditoriem, taču uzņēmumam neizdevās iegūt finanšu līdzekļus, lai veiktu šos maksājumus,» sacīja Lūsis. 

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 2009.gada decembra sākumā «Latmes Building» bija pasludinājusi ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu. Uzņēmums iepriekš Rīgā īstenojis vairākus vērienīgus projektus, tostarp dzīvojamā, tirdzniecības un biroju centra «Panorama Plaza» projektu. 

Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanai tiesa bija noteikusi divu gadu termiņu. 

«Latmes Building» ir Latvijas un Turcijas kopuzņēmums, kurā Turcijas pusi pārstāv viena no lielākajām un starptautiski atzītākajām šīs valsts būvkompānijām «MESA Housing Industries Corporation», kas dibināta 1969.gadā. Šī kompānija nodarbojas ar būvniecību un nekustamā īpašuma apsaimniekošanu ne tikai savā valstī, bet arī citās Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas valstīs. 

Pēc «Firmas.lv» datiem, Turcijas kompānijai pieder 79% 1997.gadā reģistrētās «Latmes Building» kapitāla, 14% īpašnieks ir Ainārs Škapars, bet 7% uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis ir Aivars Balodis.

2007.gadā «Latmes Building» neto apgrozījums bija 11,9 miljoni latu, liecina «Firmas.lv» dati, bet 2006.gadā kompānijas apgrozījums bija 32 200 lati. Kompānijas zaudējumi pirms nodokļu nomaksas bija 1,33 miljoni latu, bet 2007.gadā - 1,34 miljoni latu. 

«Latmes Building» 2007.gada zaudējumi pēc nodokļu nomaksas bija 1,34 miljoni latu, bet gadu iepriekš tie bija 1,35 miljoni latu. 

Firmas pamatlīdzekļu vērtība 2007.gadā bija 3,63 miljoni latu, saistības pret debitoriem bija 5,29 miljoni latu, apgrozāmo līdzekļu vērtība bija 36,4 miljoni latu, bet kreditoru prasījumi veidoja 42,8 miljonus latu.