Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piedzēries vīrietis pazaudē gleznu 1,3 miljonu ASV dolāru vērtībā

Kāds amerikānis pamanījies dzērumā pazaudēt 1,3 miljonus ASV dolāru (721 500 latu) vērtu gleznu, liecina ASV tiesā iesniegtie materiāli.

Vīrietis, kuram tika uzticēts palīdzēt pārdot vērtīgo gleznu, apgalvo, ka tā pazudusi, kamēr viņš bijis alkohola reibumā, teikts prasībā, kuru tiesā iesniegusi gleznas līdzīpašniece.

Kristinas Tradžonas prasībā apgalvots, ka jūlija beigās Džeims Hagertijs paņēmis ievērojamā franču mākslinieka Žana Batista Kamila Koro aptuveni 1857.gadā tapušo gleznu «Meitenes portrets», lai to nogādātu uz kādu Manhetenas viesnīcu, kur gleznu vajadzēja apskatīt potenciālajam pircējam.

Tajā vakarā Hagertijs apmeklējis viesnīcas bāru un, kā liecina novērošanas kameru ieraksti, pēc pusnakts, kad viņš iestādi pametis, glezna vēl bijusi pie viņa. Taču novērošanas kameras ieraksti no viņa dzīvokļa Manhetenā rāda, ka mākslas darbs pie vīrieša vairs neatradās, kad viņš atgriezās mājās gandrīz divas stundas vēlāk.
Nākamajā rītā Hagertijs paziņoja gleznas līdzīpašniekam Tomasam Doilam, ka viņš «nespēj atcerēties, kur bijis, jo iepriekšējā vakarā pārāk daudz iedzēris», teikts prasībā.

Pazudušais mākslas darbs vairākus gadus tika izstādīts Hammera muzejā Losandželosā, taču tika izņemts no kolekcijas 2007.gadā un nonāca pārdošanā.

Koro, kurš dzīvoja no 1796. līdz 1875.gadam, bija viens no nozīmīgākajiem Barbizonas skolas pārstāvjiem. Tās locekļi gleznoja reālisma stilā un novērsās no parīziešu izsmalcinātības, savos mākslas darbos pievēršoties Francijas lauku iedzīvotāju atainojumam, bieži gleznojot brīvā dabā.