Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augustā nodokļos iekasēti 297 miljoni latu - 99% no plānotā

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas par VID administrēto ieņēmumu  izpildi augustā ir konstatēts, ka nodokļu ieņēmumu plāns ir gandrīz izpildīts. Kopsummā pagājušajā mēnesī valsts budžetā nodokļos, ko administrē VID, tika iekasēti 297,2 miljoni latu, kas ir aptuveni 99 % no plānotā apjoma. Tā portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā (FM).

Saskaņā ar Valsts kases (VK) operatīvajiem datiem par valsts budžeta izpildi augustā valsts pamatbudžeta ieņēmumi bija 204,7 miljoni latu, bet izdevumi sasniedza 194,4 miljonus latu, veidojot finansiālo pārpalikumu – 10,2 miljonus latu. Valsts speciālā budžeta ieņēmumi augustā sasniedza 92,4 miljonus latu, izdevumi – 121,6 miljonus latu, veidojot finansiālo deficītu 29,2 miljonu latu apjomā. Valsts konsolidētā budžeta deficīts augustā ir 18,9 miljoni latu. Savukārt valsts budžeta deficīts šā gada astoņos mēnešos bija 257,2 miljoni latu.

VID administrētie valsts pamatbudžeta ieņēmumi (bez iedzīvotāju ienākuma nodokļa un dabas resursu nodokļa, kuru ieņēmumi tiek sadalīti starp valsts pamatbudžetu un pašvaldību budžetiem) bija 137,6 miljonu latu apmērā, kas veido 101 % izpildi pret plānu.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas (kopā ar atskaitījumiem otrā līmeņa pensiju ieguldījumu plāniem) bija 96 miljonu apmērā, izpildot 99,5 % no plānotā.

Kopsummā VID administrētie ieņēmumi augustā izpildīti 99 % apmērā, salīdzinot ar plānu.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi augustā veidoja 10,9 miljonus latu, kas ir 182 % no plānotā apjoma, bet pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi bijuši 70,7 miljoni latu, kas par 19,4 % pārsniedz plānoto.

Akcīzes nodoklī tika iekasēti 43 miljoni latu, kas par 1 % pārsniedz plānoto iekasēšanas apjomu. Augustā akcīzes nodokļa ieņēmumi no tabakas pārsnieguši plānu par 9,6 % un veido 10 miljonus latu, jo tabakas izstrādājumu izplatītāji ir veikuši lielākas iemaksas budžetā. Akcīze no naftas produktiem ir iekasēta 102 % apmērā. Savukārt ieņēmumi no akcīzes nodokļa alkoholiskajiem dzērieniem atpalikuši no plāna par 12,8 %.

Vieglo automobiļu un motociklu nodokļa ieņēmumi augustā bijuši pārpildīti par 51,1 %, arī muitas nodokļa ieņēmumi augustā pārsniedza plānoto iekasēšanas apjomu par 35,8 %.

Papildus FM informē, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) izpilde 2010. gada astoņos mēnešos ir 95,39 % no šā perioda prognozes, tajā skaitā VK sadales konta (no kā saņem ienākumus visas pašvaldības) izpilde ir 95,6 %, Rīgas pašvaldības budžetā tieši iekasētā daļa 95,15 %, bet Ventspils budžetā tieši iekasētā daļa 92,56 %. Līdz ar to IIN gada ieņēmumu prognozes neizpildes kompensācija nebūs nepieciešama.