Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris: varu dot būtisku pienesumu jaunajai «Latvenergo» valdei

Saeimas deputāts, bijušais ministrs Atis Slakteris (TP), kurš pieteicies konkursā uz AS «Latvenergo» valdes locekļa amatu, uzskata, ka energokompānijai varētu palīdzēt viņa pieredze finansējuma piesaistē.

«Man šķiet, ka man ir liela pieredze dažādu starptautisku finansējumu piesaistīšanā gan finanšu ministra, gan zemkopības ministra amatā, gan aizsardzības jomā,» biznesa portālam «Nozare.lv» teica politiķis, kurš bija finanšu ministrs laikā, kad Latvija vienojās ar starptautiskajiem donoriem par aizņēmumu 7,5 miljardu eiro (5,25 miljardu latu) apmērā.

Pēc Slaktera teiktā, finansējuma piesaistes piemēru ir daudz, turklāt viņam esot plaša informācija par «Latvenergo» ne tikai kā patērētājam, bet arī kā bijušajam ministram, Saeimas deputātam un uzņēmējam. «Varu dot būtisku pienesumu jaunajai valdei, kas tiks izvēlēta,» uzskata politiķis.

Viņš atzina, ka dažādu iemeslu dēļ nestartē 10.Saeimas vēlēšanās, un viņam šķiet, ka viņš varētu būt gan noderīgs tāda mēroga uzņēmumam kā «Latvenergo», gan arī viņam pašam tas būtu interesanti.

Slakteris esot bijis gatavs startēt arī konkursā uz «Latvenergo» pirmās personas amatu, taču neatbilda prasībai par maģistra grādu.

Citām prasībām politiķis, viņaprāt, atbilst. Viņš atgādināja, ka bija aizsardzības ministrs laikā, kad Latvijā notika nozīmīgs notikums, proti, NATO samits, savukārt pirmais amats pēc augstskolas, viņaprāt, pārpilda kritēriju par pieredzi vadošā amatā vidēja lieluma uzņēmumā. Proti, Slakteris strādājis par vecāko automehāniķi un viņa padotībā bijuši aptuveni 200 cilvēki. Viņš bijis galvenais inženieris, kā arī «Bauskas lauktehnikas» pārvaldnieka vietnieks. Deputāts tāpat minēja, ka strādājis «daudz un ilgi» ražošanā dažādos līmeņos, savukārt lielus kolektīvus vadījis, būdams ministrs.

Vaicāts par savām angļu valodas zināšanām, par kurām radās šaubas pēc toreizējā finanšu ministra Slaktera intervijas «Bloomberg», viņš pauda viedokli, ka savulaik Latvijas plašsaziņas līdzekļos parādīta «politizēta falsifikācija», jo nekāda intervija neesot sniegta, ar žurnālistiem viņš runājis reportāžas vajadzībām. «Nothing special» arī esot minēts citā kontekstā, proti, skaidrojot, ka nekas īpaši atšķirīgs no citām valstīm Latvijā nav noticis.

Deputāts gan nenoliedza, ka viņa angļu valoda nav perfekta, taču norādīja, ka tā bija pietiekama, lai cita starpā «atvestu karavīrus mājās no Irākas». Viņš piebilda, ka visus projektus - gan NATO samitu, gan naudas piesaisti - spējis realizēt bez tulku starpniecības.

«Uz dzejas lasīšanas konkursu es nepretendētu,» atzina politiķis.

Uz jautājumu, kas energokompānijā būtu jāmaina, viņš pauda viedokli, ka kopumā uzņēmums ir veiksmīgs, taču, viņaprāt, detalizēti runāt par to publiski nebūtu lietderīgi. Savu redzējumu, problēmas un risinājumus viņš minējis motivācijas vēstulē. Tie neesot vienkārši, taču runāt par tiem esot priekšlaicīgi.

Patlaban Slakteris esot saņēmis atbildi, ka viņa pieteikums ir saņemts un par tālāko viņš tiks informēts. Vaicāts, kādas citas iespējas par turpmāko dzīvi pēc Saeimas deputāta pilnvaru beigām viņam padomā, Slakteris teica, ka viņam ir privāts bizness, bet pašlaik variants, ko pilnā nopietnībā apsver, ir darbs energokompānijā.

Par to, vai, viņaprāt, politiskā piederība varētu spēlēt kādu lomu valdes locekļu izvēlē, deputāts runāja atturīgi, vien norādīja: «Kā mani vērtēt, tas ir darbs vērtētājiem.«

«"Latvenergo», varētu teikt, ir mūsu valsts lielākais uzņēmums, savā ziņā lielākā bagātība. Skaidrs: lai būtu gan tīkams patērētājiem, gan konkurētspējīgs ar kaimiņiem, daudz restrukturizācijas darbu jāveic, diezgan lieli izaicinājumi ir priekšā,» teica Slakteris.

Kā ziņots, 31.augustā noslēdzās pieteikumu iesniegšana konkursā par «Latvenergo» valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa krēslu. Uz vadītāja amatu pieteikušies 19 pretendenti, savukārt uz valdes locekļa amatu - 46 pretendenti. Jaunu valdes priekšsēdētāju un valdes locekli nācās meklēt pēc tam, kad saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ziņojumu tika atcelti Kārlis Miķelsons un Aigars Meļko.