Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija salabo bēdīgi slavenā «Tu-154» «dvīni» Polijas amatpersonām

Samāras aviorūpnīca «Aviakor» veikusi lidaparāta «Tu-154M» kapitālo remontu, ko iepriekš pasūtījusi Polija. Tāda paša gaisa kuģa katastrofā 10. aprīlī netālu no Smoļenskas gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un valsts augstākās amatpersonas, vēstī «Proua».

Abi lidaparāti tika salikti Samārā 1990. gadā Polijas Gaisa kara spēku vajadzībām. 1996. gada decembrī abas lidmašīnas nodeva Polijas 36. speciālajam aviopulkam, kur lidaparāti ieguva jaunus klāja numurus (101 un 102). 2009. gada aprīļa beigās Polijas Gaisa kara spēki noslēdza līgumu ar «Aviokoru» par abu lidaparātu kapitālā remonta veikšanu.

Prezidenta lidaparātam 101, kurš avarēja netālu no Smoļenskas, kapitālais remonts veikts no pagājušā gada maija līdz decembrim. Visu to laiku, kamēr gaisa kuģi laboja Samārā, Lehs Kačiņskis lidoja ar otru lidaparātu - 102. Pēc tam, kad pirmā lidmašīna bija pilnībā salabota un nonāca Polijas prezidenta rīcībā, otrs «Tu-154» šī gada janvārī tika nosūtīts remontēšanai Samārā.

Līguma ietvaros «Aiokora» speciālisti pārbaudīja visas lidmašīnas sistēmas, veica trīs dzinēju kapitālo remontu, kā arī uzlaboja salona interjeru. Līguma cena netiek atklāta.

Pagaidām gan neesot skaidrs, vai pasūtītājs pieņems lidmašīnu, jo iepriekš Polijas aizsardzības ministrs Bogdans Klihs sacījis, ka valsts pirmās personas vairs neizmantos «Tu-154», bet gan brazīliešu «Ebraer-175». Šobrīd jaunais Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis lidojumos izmanto lidaparātus «Jak-40» vai «Ebraer-175».

Polijas prezidenta kancelejā teikts, ka patlaban nav pieņemts lēmums, vai nākotnē Polijas pirmās personas varētu izmantot lidaparātus «Tu-154».