Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VL-TB/LNNK: Daugavpils portālā demonstrētais klips kurina nacionālo naidu

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai - «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK uzskata, ka Daugavpils laikraksta «Dinaburg Vesti» interneta vietnē ievietotā dziesma un klips «Mana profesija - latvietis» ir nepārprotami vērsta uz nacionālā naida kurināšanu. Apvienība tādēļ aicina iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci (JL) personīgi pievērst uzmanību Drošības policijā sāktajai lietas izvērtēšanai, portālu «Apollo» informēja TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons.

«Ir jārespektē vārda un mākslinieciskās izteiksmes brīvība, taču šajā gadījumā pieļaujamās robežas nepārprotami ir pārkāptas», atzīst VL-TB/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš. «Pietiekami aizskaroši un ne ar kādām ētikas normām nesavienojami jau ir kaut vai dziesmas vārdi «stulbs kā korķis un skaists kā Kvazimodo», tos nepārprotami mērķējot uz vienu konkrēto etnisko grupu - proti, latviešiem. Taču dziesmas vārdi kontekstā ar vizuālo materiālo nepārprotami liecina par šī skaņdarba radītāju mērķi - nonicināt un pazemot latviešu tautu, un tās nacionālos simbolus».

VL-TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieks arī norāda, ka šis nebūt nav pirmais gadījums, kad Latvijas krievu medijos parādās latviešu tautu aizskaroši materiāli. «Gribētu atgādināt, ka TB/LNNK šāgada jūnijā jau vērsās Drošības policijā ar aicinājumu izvērtēt Daugavpils ziņu portālā «gorod.lv» publicēto Ruslana Jefimova rakstu «Deportācijas - pārlieka padomju varas humānisma izpausme», kurā atklāti tika pausts atbalsts padomju varas 1941.gada 14.jūnijā veiktajām Baltijas valstu iedzīvotāju deportācijām. Par to šobrīd sākts kriminālprocess. Tas tikai liecina, ka zināmās aprindās Latvijā tiek pakāpeniski kultivēts naids pret latviešu tautu, kas nu jau sāk izlauzties arī publiskajā telpā. Tādēļ es aicinu tiesībsargājošās institūcijas būt aktīvākām šādu tendenču novēršanā un apkarošanā», uzsver Bērziņš.

Laikraksta «Dinaburg Vesti» galvenais redaktors Romāns Samarins aģentūrai LETA apgalvoja, ka nekāda īpaša mērķa šīs dziesmas izvietošanai laikraksta mājaslapā neesot bijis. Vasarā pilsētas svētku laikā šīs dziesmas izpildītājs viesojies Daugavpilī. Laikrakstā tikusi publicēta intervija ar viņu, bet mājaslapā izvietotas grupas «Skaistule un briesmonis» dziesmas, kur tās laikam atrodoties līdz šim brīdim.

Krimināllikuma 78.pants par darbību, kas apzināti vērstas uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.