Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«McDonald's» Latvijā iepērk tikai piena produktus

Restorānu ķēde «McDonald's» no Latvijas uzņēmumiem iepērk tikai piena produktus, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina «McDonald's» pārstāvniecības Latvijā SIA «Premier Restaurants Latvia» mārketinga vadītājs Krīvs Krauliņš.

«Pienu un produktu «Lāsēns», kas pievienots bērnu komplektiem, «McDonald's» piegādā AS «Rīgas piena kombināts»,» norāda Krauliņš, vienlaikus skaidrojot, ka produktus «McDonald's» restorāniem var piegādāt tikai speciāli apstiprināti uzņēmumi, kas var nodrošināt standartiem atbilstošu produkciju.

Gaļu un tās produktus «McDonald's» restorāniem Baltijā piegādā no Polijas un Vācijas. Savukārt dārzeņus visām Baltijas filiālēm nodrošina Lietuvas uzņēmumi. Maizītes burgeriem uzņēmums saņem no Polijas.

«Esam atvērti sadarbībai ar jebkuru Latvijas uzņēmumu, tomēr pēdējo divu gadu laikā interese sadarbībai ar «McDonald's» nav bijusi liela,» klāsta Krauliņš. Radušos situāciju viņš skaidro ar to, ka uzņēmumam, lai sāktu piegādāt «McDonald's» standartiem atbilstošu produkciju, jāveic zināmas investīcijas ražošanas pielāgošanai.

«Taču kaut vai tas, ka dārzeņus piegādājam no Lietuvas, liecina, ka tas nav nekas neizdarāms,» uzskata Krauliņš, skaidrojot, ka galvenie kritēriji, kam jāatbilst produktiem, ir drošība un iespēja tos izsekot.

Jau ziņots, ka, kaut arī patlaban vēl notiek sarunas par iespējamu «McDonald's» restorānu atvēršanu Daugavpilī un Liepājā, pirmo filiāli ārpus Rīgas uzņēmums vēlētos atvērt tieši Liepājā.

Šogad Latvijā «McDonald's» plānojis investēt trīs miljonus eiro (2,1 miljonus latu), Baltijā kopumā - 10,3 miljonus eiro (7,2 miljonus latu). Līdz 2013.gadam uzņēmums Baltijā kopumā plānot investēt 20 miljonus eiro (14 miljonus latu), paplašinot tīklu līdz 35 restorāniem.

Piektdien, 3.septembrī, tirdzniecības centrā «Alfa» tika atklāts astotais «McDonald's» restorāns Rīgā. tā izveidē uzņēmums investējis 700 000 eiro (490 000 latu) un radījis 50 jaunas darba vietas.

Kā ziņots, «McDonald's» un «McCafe» restorānu īpašnieka SIA «Premier Restaurants Latvia» peļņa pērn bijusi 450 766 lati, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija.

Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 9 385 052 lati.

Līdz šim «McDonald's» Latvijā investējis 6,1 miljonu eiro (4,27 miljonus latu), un 14 gadu laikā restorānos apkalpoti 33,5 miljoni cilvēku. 2008.gadā «McDonald's» restorānos apkalpots 4,1 miljons apmeklētāju, kas ir par 17% vairāk nekā gadu iepriekš.

Patlaban «McDonald's» strādā 580 darbinieki.

«McDonald's» ir galvenais pasaules pārtikas mazumtirgotājs. «McDonald's» restorānu skaits pārsniedz 32 000, un tie atrodas vairāk nekā 100 pasaules valstīs. Vairāk nekā 80% «McDonald's» restorānu vadības ir nodoti vietējā reģiona biznesa pārstāvjiem.

Pēc «Firmas.lv» datubāzes informācijas, «Premier Restaurants Latvia» vienīgais īpašnieks ir Maltā reģistrētā «Premier Capital Limited».