Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Režisors Kairišs apsver iespēju doties peļņā uz Īriju

Režisors Viesturs Kairišs palicis bez darba Latvijā un apsver iespēju doties peļņā uz Īriju. Intervijā nedēļas žurnālam «Sestdiena» Kairišs norāda, ka šosezon pirmo reizi karjeras laikā viņš neiestudēs nevienu izrādi Latvijā. Šeit vairs neesot darba, un režisors, tāpat kā tūkstoši latviešu, prāto doties peļņā uz Īriju.

«No Nacionālā [teātra] mani atšuva, citi teātri neko nepiedāvā. Jāsaka godīgi - es to ļoti pārdzīvoju. Bet - kā ir, tā ir. Nākamā pirmizrāde man notiks aprīlī - Vāgnera «Parsifāls» Vroclavas operā. Bet Latvijā tikai pēc gada, novembrī, Vāgnera «Dievu mijkrēslis». Divi vērienīgākie un arī garākie Vāgnera sacerējumi ar pasaules līmeņa solistiem. Tas man būs nopietns pārbaudījums. Vietējais skatītājs tātad atradīs no manis uz kādu laiku,» uzsver režisors.

Kairišs atzīst, ka patlaban ir lielās naudas grūtībās, taču savādāk viss ir kārtībā - viņš pievērsies pašizglītībai un kino projektiem. «Bet līdzekļu izdzīvošanai, par ko es nebiju ilgi domājis, pēkšņi sācis pietrūkt. (..) Saprotu, ka neesmu vajadzīgs Latvijas teātriem, un tātad man nav par ko maksāt. Tagad domāju - varbūt vajadzētu aizbraukt papelnīt uz kādu pusgadu uz Īriju. (..) Esmu sācis izskatīt arī šādas ekstremālākas iespējas. Jo ģimene taču arī jāuztur,» skaidro režisors.

Intervijas laikā Kairišs uzsver, ka neesot «konflikta cilvēks pēc dabas, man patīk vispārēja mīlestība».

Lūgts komentēt konfliktu, kas viņam un operas solistei Asmikai Grigorjanai bija ar pašvaldības policistiem, režisors ironizē, ka uz policiju neesot dusmīgs. «Pārāk liela greznība - dažu atsaldēto dēļ apvainoties uz visu policiju. Turklāt beidzot vai visi Latvijas iedzīvotāji uzzināja, ka viņiem ir tāds režisors Kairišs. Ja nopietni runājam: ir jāaizstāv sevi, lai tādiem izdzimteņiem, kas staigā, apkrāvušies ar ieročiem, nebūtu iespēju terorizēt apkārtējos. Neesmu atkāpies no sava uzskata, ka tie policisti nepamatoti mūs pazemoja,» apgalvo režisors.