Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

2014. gadā Latvijā notiks Nāciju kauss motokrosā

2014. gadā Ķeguma trasē «Zelta Zirgs» risināsies prestižais Nāciju kauss motokrosā, sestdien nolēma Starptautiskās Motosporta federācija (FIM).

Tāpat apstiprināts, ka vismaz līdz 2013. gadam Latvijā notiks pasaules čempionāts motokrosā prestižākajās MX1 un MX2 klasēs.

Kā uzskata FIM, pēdējo gadu laikā motokross Latvijā ir attīstījies, pateicoties fanu atsaucībai, organizatoru darbībai, Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) un Latvijas valdības atbalstam.

«Mēs uzskatam, ka Latvija ir laba norises vieta, organizācija ir augstā līmenī, līdzjutēju atbalsts ir lielisks un valsts valdībai ir lieliska sadarbība ar LaMSF. Turklāt Latvija ir daļa no Eiropas, kur motokross ir ļoti progresējis un ir ar tālredzīgiem plāniem,» izteicās sacensību organizatoru «Youthstream» prezidents Džuzepe Longo. «Tieši tāpēc 2014. gadā Latvijā notiks Nāciju kauss motokross un esam pārliecināti, ka tas būs tikpat izdevies kā «Grand Prix» posmi.»

«Mūsu sadarbības pagarināšana ir ekonomiski izdevīga arī valstij, jo Nāciju motokross atvedīs apmēram 70 000 līdzjutēju no visas pasaules un tas būs izdevīgi visam reģionam. Vēl es vēlos pateikties visiem Latvijas cilvēkiem, kuri ticēja mūsu projektam un esmu pārliecināts, ka tam būs milzīgi panākumi,» uzsvēra Longo.

«Latvijas motokrosam šis ir vēsturisks brīdis. Pirms aptuveni 20 gadiem mums bija sapnis rīkot pasaules čempionātu motokrosā blakusvāģu klasē un šo ideju atbalstīja arī FIM prezidents Volfgangs Srbs, tāpēc 1995. gadā pirmoreiz notika šīs sacensības,» pagātnē atskatījās Baltijas kausa fonda (BKF) direktors Salvis Freimanis. «Toreiz pasaules čempionāts blakusvāģiem bija kā neiespējamā misija, bet mums bija mērķis, ko mēs sasniedzām, bet tagad jau organizējam arī pasaules čempionātu motokrosā.»

«Lai sasniegtu visu šo, viss tika darīts tik labi, cik varējām un esam ieguvuši tiesības rīkot 2014. gada Nāciju kausu. Protams, mums vēl daudz jādara, lai sagatavotu trasi, tomēr ticu, ka to paveiksim,» prieku pauda Freimanis.

«Tas, kas nebija iespējams pirms 15 gadiem, ir iespējams tagad, pateicoties Salvim Freimanim. Latvija ieguvusi tiesības rīkot Nāciju kausu īsā laikā, kas ir kā sapņu piepildījums viņiem. Tomēr sapņi nepiepildās automātiski, aiz katra sapņa ir kāds spēcīgs vīrs ar milzu gribu, kurš ir ieguldījis milzu darbu. Tas, kas bija sapnis pirms pāris gadiem, tagad ir realitāte, esmu priecīgs par viņiem. Tas būs lielākais pasākums kāds Baltijas valstīs jebkad ir noticis.»

Kā ziņots, pasaules čempionāts motokrosā MX1 un MX2 klasēs Latvijā pirmoreiz notika 2009. gadā, bet jau toreiz Freimanis izteicās, ka viņa mērķis ir arī iegūt Nāciju kausa organizēšanas tiesības.

Nāciju kausā katru gadu piedalās aptuveni 40 valstu pārstāvji, kas sacenšas trijās klasēs - MX1, MX2 un «Open».