Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apzagts Militārās izlūkošanas un drošības dienesta šefa vietnieka auto

Šovasar no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) priekšnieka vietnieka Maigura Strīķa mašīnas nozagti dokumenti, kuros gan neesot bijusi klasificēta informācija, turklāt zaglis visai īsā laikā notverts, vēsta laikraksts «Neatkarīgā».

Kā ziņots, 13.jūlijā Rīgas Kurzemes rajona iecirkņa policisti, sadarbojoties ar MIDD, noķēra zagli, kurš 4.jūlijā automašīnai «Mitsubishi Colt» izsitis logu un nozadzis somu ar aptuveni 100 latiem, kredītkartēm, dokumentiem un mobilo tālruni, turklāt tuvākajā bankomātā zaglis izmantojis nozagto kredītkarti, izņemot 500 latu. Policijas pārstāvji ziņoja, ka zaglis noziegumā atzinies.

Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, 4.jūlijā minēto automašīnu «Mitsubishi Colt» lietojis MIDD priekšnieka vietnieks Strīķis - galvenais telefona sarunu noklausīšanās speciālists Latvijā.

Līdzšinējā prakse liecina, ka augstām amatpersonām dokumentu nozaudēšana vienmēr ir beigusies bēdīgi - ar pielaides valsts noslēpumam atņemšanu un amata zaudēšanu, tāpēc laikraksts lūdzis Aizsardzības ministriju (AM) preses dienestam sīkāk informēt par somas ar dokumentiem zādzību no MIDD vadītāja vietnieka lietotās automašīnas, proti, vai zādzības rezultātā nenoplūda valsts noslēpumu saturoša informācija, vai MIDD izdevās noskaidrot - negadījums bija nejaušs vai arī kāda ārvalstu izlūkdienesta pasūtījums un provokācija, vai turēt somas ar makiem un dokumentiem automašīnās ir ierasta prakse MIDD darbiniekiem.

AM preses dienesta vecākā referente Daina Ozoliņa atzinusi, ka 4.jūlijā notikusi zādzība no automašīnas, kuras atklāšanā atbalstu Valsts policijai ir sniedzis MIDD.

«Atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai, operatīvās darbības subjektu pienākums ir nodrošināt sadarbību un darba koordināciju ar citiem operatīvās darbības subjektiem un šā likumdošanā noteiktā pienākuma veikšanai nav nepieciešamas kādas speciālas papildu līgumiskās attiecības. Lai pasargātu jūs no nepatiesu ziņu izplatīšanas, informējam, ka minētajā gadījumā nav nozagta nekāda veida klasificēta informācija,» informējusi Ozoliņa.

«Par šo noziedzīgo nodarījumu ir sākts kriminālprocess un, atbilstoši Kriminālprocesa likuma 396. pantam, pirmstiesas kriminālprocesā iegūtās ziņas līdz tā pabeigšanai izpaužamas tikai ar izmeklētāja un prokurora atļauju un viņa noteiktajā apjomā. Šo ierobežojumu dēļ un lai netraucētu izmeklēšanu krimināllietā, Aizsardzības ministrija nav tiesīga sniegt informāciju par krimināllietu, kas atrodas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā,» bijis teikts Ozoliņas atbildē.