Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PTAC: «PrivatBank» piedāvā netaisnīgus hipotekāro kredītu noteikumus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatējis nevienlīdzīgus un netaisnīgus līguma noteikumus AS «PrivatBank» patērētājiem piedāvātajos hipotekāro aizdevumu un hipotekāro ķīlu līgumos, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāve Ilze Žunde.

Izvērtējot «PrivatBank» un patērētāju starpā noslēgtos hipotekāro aizdevumu un ķīlas līgumu noteikumus, PTAC konstatēja būtiskus patērētāju tiesības ierobežojošus līgumu noteikumus, kurus turpmāk bankai aizliegts piemērot.

PTAC uzdevis «PrivatBank» grozīt patērētājiem piedāvātos hipotekārā aizdevuma un ķīlas līgumu projektus.

Ar patērētāju kolektīvo interešu lēmumu PTAC «PrivatBank» ir uzdevis pārtraukt pildīt ar patērētājiem noslēgtajos līgumos vairāk nekā desmit netaisnīgus līguma noteikumus, piemēram, ķīlas līguma un hipotekārā aizdevuma līguma punktus, kas paredzēja ķīlas devēja pienākumu iesniegt bankai pilnvaru nekustamā īpašuma pārdošanai, pienākumu maksāt neproporcionāli lielus līgumsodus.

Tāpat uzdots pārtraukt pildīt līgumos ietvertos nosacījumus par bankas nepamatotām tiesībām prasīt esošajai ķīlai papildu nodrošinājumu, bankas tiesībām bez pamatota iemesla vienpusēji atkāpties no līguma, noteikt strīdu izskatīšanu šķīrējtiesā un citus līguma noteikumus.

Kā ziņots, «PrivatBank» zaudējumi šā gada pirmajā pusgadā bijuši 3,509 miljoni latu, liecina bankas pārskats, kas publicēts «NASDAQ OMX Riga» biržā.

«PrivatBank» koncerns pirmo pusgadu noslēdzis ar 3,939 miljonu latu zaudējumiem. Pērn pirmajā pusgadā bankas zaudējumi bija 4,464 miljoni latu, bet koncerns cieta 5,789 miljonu latu zaudējumus.

«PrivatBank» koncerna neto zaudējumi pagājušajā gadā sasnieguši 22,458 miljonus eiro (15,78 miljonus latu), liecina uzņēmuma auditētais finanšu pārskats «NASDAQ OMX Riga» biržā.

Auditētā peļņa 2008.gadā bija 30 000 latu.

«PrivatBank» aktīvi 2009.gada beigās sasnieguši 180,737 miljonus latu, bet vēl gadu iepriekš bankas aktīvi bija 181,713 miljoni latu.

«PrivatBank» ir 13 filiāles un deviņas norēķinu grupas Latvijā. «PrivatBank», iepriekš «Paritate Banka», tika dibināta 1992.gadā un ir viena no vecākajām bankām Latvijā.

Biržas «NASDAQ OMX Riga» Baltijas parāda vērtspapīru sarakstā tiek kotētas «PrivatBank» hipotekārās ķīlu zīmes.