Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Demonstranti pieprasa marihuānas legalizāciju Meksikā

Laikā, kad visa valsts ierauta nežēlīgā karā pret narkotikām, vairāk nekā 200 cilvēku svētdien sapulcējās Mehiko centrālajā parkā, lai uzsmēķētu marihuānu un pieprasītu tās legalizēšanu.

Protestētāji bija sapulcējušies tūristu iemīļotajā Alamedas parkā, kur, smalkam lietum līņājot, smēķēja marihuānu. Meksikā marihuāna joprojām ir aizliegta, kaut Latīņamerikā tā ir viena no nedaudzajām valstīm, kur atļauts iegādāties neliela daudzuma personīgai lietošanai paredzētu narkotiku.

Daudzi no dalībniekiem smēķēja pīpes, kas dekorētas ar galvaskausu atveidiem, tādējādi atsaucoties uz senajām kultūrām, kuras Amerikā pastāvēja pirms spāņu invāzijas. Skanēja mūzika un apkārt ceļoja petīcija, kurā tika prasīta marihuānas legalizācija, vēsta aculiecinieki.

Pēdējā laikā Meksikā ir pieaudzis atbalsts tā saukto vieglo narkotiku legalizācijai. Sevišķi tas vērojams kreisā spārna partiju vidū, kuras šādu soli saista ar iespēju iegrožot narkotiku bandu izraisīto vardarbību, kas pēdējo četru gadu laikā prasījusi vismaz 28 000 cilvēku dzīvību.

Bijušais prezidents Visente Fokss, kas amatu ieņēma no 2000. līdz 2006.gadam, un vadīja pašreizējā prezidenta Felipes Kalderona konservatīvo partiju, vairākkārt izteicis atbalstu «vieglo narkotiku» legalizācijai.