Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ronis: Merkeles vizīte ceļ pārliecību par mūsu ekonomiku un tās nākotni

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizīte Latvijā varbūt ir labs signāls Vācijas uzņēmējiem, kas varētu aktīvāk darboties Latvijas ekonomikā, to pirmdien diskusijā par Latvijas ārpolitikas un drošības politikas aktualitātēm pirms nedēļas nogalē gaidāmās Rīgas konferences uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis.

Merkeles vizīte esot skaidrs signāls par Vācijas attieksmi attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp mazajām, kāda ir Latvija. Šī vizīte, pēc Teikmaņa teiktā, pasvītro, ka Vācija veido politiku gan ar lielām, gan mazām ES dalībvalstīm. «Vizīte ir vēsturiska, īsta, pilna divpusēja vizīte, uz ko esam ilgi gaidījuši un ilgi gatavojušies,» tā par Vācijas kancleres ierašanos Latvijā sacīja Teikmanis.

Pēc Teikmaņa teiktā, Merkele ir daudz pārņēmusi no bijušā Vācijas kanclera Helmuta Kola pieredzes, kurš arī veidoja attiecības gan ar lielajām, gan mazajām valstīm.

To, ka Merkeles vizīte Latvijā ir «liels veiksmes stāsts», diskusijā norādīja arī aizsardzības ministra Imants Lieģis (PS).

Savukārt ārlietu ministrs Aivis Ronis norāda, ka šī Vācijas un Latvijas attiecībām svarīgā Merkeles vizīte Latvijā ceļ pārliecību par mūsu ekonomiku un tās nākotni, portāls «Apollo» uzzināja Ārlietu ministrijā.

«Ceram, ka šī vizīte būs apliecinājums, ka ES ir un būs vienota un tam, ka labklājības un konkurētspējas celšana jaunajās ES dalībvalstīs būs Vācijas Eiropas politikas vadmotīvs, lai mums būtu viena ātruma Eiropa,» norāda ārlietu ministrs.

Atbildot uz jautājumu par Vācijas un Krievijas attiecībām šīs vizītes kontekstā, ārlietu ministrs norāda: «Ja ASV un Krievijas attiecībām ir ietekme uz mūsu drošību, Polijas un Krievijas attiecībām uz vēstures izvērtēšanu, tad Vācijas un Krievijas attiecībām ir centrālā loma mūsu reģiona ģeogrāfiskā un ekonomiskā potenciāla veiksmīgā izmantošanā.»

LETA jau ziņoja, ka šodien un rīt, 7.septembrī, oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies Vācijas kanclere Angela Merkele, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Laine Kučinska.

Vizītes laikā ir plānotas tikšanās ar Latvijas amatpersonām - Valsts prezidentu Valdi Zatleru un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL), piedaloties ārlietu ministram Aivim Ronim un ekonomikas ministram Artim Kamparam (JL).

Vizītes galvenais mērķis ir Vācijas un Latvijas ekonomisko attiecību veicināšana.

Šī ir pirmā Merkeles oficiālā vizīte Latvijā. Iepriekš Vācijas kanclere Latviju apmeklēja NATO samita laikā 2006.gada novembrī.

Savukārt 2000.gada jūnijā notika Vācijas kanclera Gerharda Šrēdera darba vizīte Latvijā, un 1998.gada janvārī Latviju apmeklēja Vācijas kanclers Helmuts Kols Baltijas jūras valstu vadītāju sanāksmes laikā.

Latvijā Merkele ieradīsies šodien vēlu vakarā - plkst.22.10 Ronis plānojis sagaidīt augsto viešņu un viņas delegāciju lidostā «Rīga».

Galvenās vizītes aktivitātes plānotas 7.septembrī - plkst.9 notiks Dombrovska un Merkeles svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, plkst.9.30 - Zatlera un Merkeles oficiālā fotografēšanās un tikšanās, bet plkst.10.15 Zatlers un Merkele sniegs paziņojumu medijiem.

Plkst.10.30 Vācijas kancleri sagaidīs Dombrovskis, notiks amatpersonu divpusējā tikšanās. Plkst.11.45 plānota Dombrovska un Merkeles preses konference Ministru prezidenta preses sekretāres Līgas Krapānes vadībā.

Pēcpusdienā Dombrovskis un Merkele piedalīsies Vācijas un Latvijas ekonomikas forumā. Plkst.16.05 Vācijas kanclere apskatīs Melngalvju nama fasādi, bet plkst.16.10 kopā ar delegāciju apmeklēs Okupācijas muzeju. Tas ir pēdējais vizītes pasākums.