Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par 360 fiktīvu laulību noslēgšanu Lielbritānijā notiesā mācītāju

Lielbritānijā noslēdzies tiesas process, kurā par fiktīvu laulību slēgšanu apsūdzēts mācītājs, vēsta «baltic-ireland.ie», atsaucoties uz BBC.

Mācītājs Alekss Brauns atzīts par vainīgu 360 fiktīvu laulību noslēgšanā ar nolūku apiet imigrācijas likumu. Viņam tiesa piemērojusi četru gadu cietumsodu. Papildus Brauns saņēma arī piecu mēnešu sodu par laulību slēgšanu bez uzsaukuma publicēšanas pirms tām. Abi sodi stāsies spēkā vienlaicīgi.

Notiesātais mācītājs vairāku gadu garumā slēdzis simtiem fiktīvu laulību Saseksas grāfistes Leonarda pilsētas nelielajā draudzes baznīcā, galvenokārt starp Āfrikas vīriešiem un Austrumeiropas sievietēm.

Vīrieši parasti bija ieradušies Lielbritānijā legāli, bet fiktīvās laulības izmantojuši tad, kad uzturēšanās atļauju termiņš bija beidzies.

Tiesā gan Brauns apgalvoja, ka nav zinājis, ka laulības ir fiktīvas un bijis pārliecināts, ka pāri laulājas patiesu iemeslu vadīti.

Ģenerālprokuratūra norāda, ka šī ir bijusi lielākā viltus laulību lieta, kas jebkad izskatīta tiesā.