Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«FIBA Europe» atceļ divīziju dalījumu EČ basketbolā sievietēm

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa («FIBA Europe») pirmdien atcēla dalījumu A un B divīzijās Eiropas sieviešu basketbola čempionātā.

Līdz ar to, sākot ar 2012.gadu, cīņā par ceļazīmēm uz Eiropas sieviešu basketbola čempionāta finālturnīru piedalīsies visas komandas.

Savukārt finālturnīrā joprojām piedalīsies 16 komandas.

«Mums ir prieks paziņot, ka tagad katrai valstij būs divas iespējas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram,» pastāstīja «FIBA Europe» prezidents Olafurs Rafnsons. «Tas ļaus visām valstsvienībām piedalīties augsta līmeņa sacensībās un, kas ir pats svarīgākais, aizvadīt spēles savu līdzjutēju priekšā.«

Ņemot vērā, ka jaunā kārtība padara A divīzijas izdzīvošanas turnīru par bezjēdzīgu, nolemts palielināt 2011.gada Eiropas čempionāta papildu kvalifikācijas turnīra dalībnieču skaitu līdz desmit.

Līdz ar to papildu kvalifikācijas turnīrā spēlēs Itālija, Beļģija, Nīderlande, Serbija, Rumānija, Bulgārija, Ungārija, Somija, Ukraina, Vācija.

Desmit komandas tiks sadalītas divās grupās - pa piecām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra tikai grupu uzvarētājas aizvadīs izšķirošo cīņu par pēdējo ceļazīmi uz finālturnīru. Šis mačs notiks Polijā trīs dienas pirms 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīra sākuma.

«Tas ļaus nākamajā vasarā spēlēt visām komandām,» izteicās «FIBA Europe» ģenerālsekretārs Nars Zanolins. «Jaunais formāts ļaus komandām ietaupīt laiku un izdevumus, jo nebūs jāspēlē mājās un izbraukumā.«

Tikmēr Eiropas čempionāta B divīzijas spēles, kas notiks nākamā gada vasarā, tiks izmantotas, lai noteiktu grozus 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijai.

Kā ziņots, Latvijas sieviešu basketbola izlase jau sev ir nodrošinājusi vietu nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Finālturnīrs nākamgad no 18.jūnija līdz 3.jūlijam notiks Polijā. Sekmīgākās Eiropas čempionāta komandas kvalificēsies Londonas olimpiskajām spēlēm.