Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apinis par gadījumu Daugavpils slimnīcā: ārstam tiek spriesta «kara tiesa»

Pēdējā nedēļā medijos atgriezusies tendence sēt paniku, diskreditēt medicīnu un atsevišķus godājamus ārstus, uzskata Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Viņš norāda, ka saistībā ar neseno gadījumu Daugavpils slimnīcā, [s:34950], it kā notikušajā vainojamajam ārstam tiek spriesta «kara tiesa».

«Nenoskaidrojot lietas apstākļus, nesagaidot ne Veselības inspekcijas, ne Latvijas Ārstu biedrības, ne tiesībsargājošo institūciju viedokli, tiek spriesta «kara tiesa», nosaukti vārdā un uzvārdā ārsti, kas pēc atsevišķu domām ir vainīgi un linčojami,» uzskata Apinis.

«Konkrētajā situācijā Daugavpilī pie slimā bērna ārsts Vasilijs Hristenko tika atsaukts konsultēt, kaut atradās atvaļinājumā, operēja bērnu divi citi godājami ārsti. Pie bērna tika izsaukta un no Rīgas traucās konsultatīvā palīdzība ar reanimatologu un bērnu ķirurgu. Diemžēl nepaspēja. Manā rīcībā ir diezgan plašas ziņas par konkrēto situāciju, un tur nav gandrīz nekā no presē izplatītās tenkas,» norāda Apinis.

Apinis arī uzsver, ka Hristenko ir ilggadējs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsts un nodaļas vadītājs, kas devās atpakaļ uz Daugavpili, un ir viens no izcilākajiem šīs slimnīcas ārstiem, godprātīgs, atsaucīgs un zinošs speciālists.