Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaujas nacionālais parks gatavojas jubilejai

Ar skaistu atvasaru un tuvojošos zeltaino lapu skaistumu Gaujas nacionālais parks 14. septembrī sagaida savu 37. jubileju un aicina visus Latvijas iedzīvotājus un tūristus izmantot šo brīnišķīgo laiku pastaigās un citos aktīvos atpūtas veidos, izbaudot dabas skaistumu.

Šo gadu gaitā, cenšoties saglabāt un sargāt dabas daudzveidīgās vērtības un vienlaikus ļaujot cilvēkiem tās iepazīt un lepoties ar tām, Gaujas nacionālais parks ir labiekārtojis, uzturējis un atvēris apmeklētāju apskatei daudzas skaistas apskates vietas un tūrisma objektus.

Pazīstamākās no tām – Zvārtes iezis, Ērgļu klintis, Sietiņiezis – ir miljoniem gadu veci smilšakmens atsegumi, kuru neatkārtojamais skaistums pēc iespējas mazāk izmainīts jāsaglabā arī nākamajām paaudzēm.

Daudzi no mums ir mācījušies ieraudzīt un atpazīt Latvijas meža dzīvniekus pēc Līgatnes dabas taku iemītnieku apmeklējuma. Pastaigājoties pa krāšņajām un neatkārtojamām Gaujas senielejas gravām, varam vērot daudzus no tiem arī brīvā dabā, kā arī redzēt daudzus citus dabas brīnumus – senos iežus, alas, avotus, rāmo un brīžiem bīstamo upes tecējumu, saules lēktus un rietus, pazīstamās un svešākās augu un koku sugas, daudzveidīgo dzīvo dabu.

Dabas skaistums, tās bagātība un daudzveidība ir Gaujas nacionālā parka būtības pamatā. Visus šos gadus, kopš parka dibināšanas, tā darbinieki strādā, lai sabiedrībai saglabātu neskartas un mazpārveidotas dabas teritorijas, kurām raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, iežu atsegumus, reljefa formas, laukakmeņus, avotus, tipiskās ainavas, dabas un kultūras pieminekļus. Arī savā svētku dienā Gaujas nacionālā parka administrācijas darbinieki kopā ar Murjāņu sporta ģimnāziju un Imanta Ziedoņa fondu talkos Murjāņu pusē, lai sakoptu un apmeklētājiem padarītu pieejamākas dabas takas.