Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slēgta viesnīca «Elefant Hotel» Rīgā

Šodien slēgta viesnīca «Elefant Hotel» Rīgā, Kalnciema ielā 90, liecina [s:34952]

Paziņojumā norādīts, ka viesnīcu «negaidīti slēgusi «Swedbank»». 

«Swedbank» preses sekretāre Kristīne Jakubovska aģentūrai LETA norādīja, ka ēkas īpašnieka - SIA «V.B.O» (vēsturiskie nosaukumi SIA «Hotels Development Group» un SIA «Elefant Hotels») - maksātnespējas procesā kreditoru sapulce nolēma par bankrota procedūras piemērošanu un mantas pārdošanas sākšanu. Lai realizētu kreditoru sapulces lēmumu, banka kā nodrošinātais kreditors pārņēmusi ķīlu savā valdījumā. 

«Tas tiek veikts, jo patlaban ēku apsaimnieko trešā puse - SIA «V.A. birojs», uz kuru tiek novirzīti visi ienākumi no viesnīcas saimnieciskās darbības, taču netiek maksāts nevienam kreditoram. Nauda vienkārši pazūd, kas nav pieļaujami. Ne ēkas īpašnieks, ne kreditori nesaņem nekādu labumu no trešās puses, kuras atrašanās objektā pēc būtības ir arī nelikumīga,» sacīja Jakubovska. 

Viņa arī norādīja, ka, lai arī viesnīcas operators ir atbildīgs par viesiem un to uzaicināšanu, rūpējoties par viesu ērtībām, «Swedbank» no savas puses rada risinājumu un nepieciešamos resursus, lai minimizētu neērtības viesiem un nodrošinātu to apkalpošanu. Par to, vai viesnīca turpinās uzņemt jaunus viesus un kas notiks pēc tam, kad esošie viesi būs aizbraukuši, «Swedbank» pagaidām komentārus nevar sniegt. 

Savukārt Ruslans Jamčinskis, viesnīcas «Elefant Hotel» vadītājs izplatītā paziņojumā prese norāda, ka «Swedbank» šodien ar apsardzes cilvēku starpniecību, izmantojot brutāla spēka palīdzību, slēdzot viesnīcu un apturot tās darbību, ir pārkāpusi jebkādas normālā biznesa praksē pieņemamas metodes. Līdz šim esam veikuši korektas pārrunas ar bankas pārstāvjiem un šādai rīcībai nebija nekāda pamata, tāpēc tā ir mums neizprotama. 

Bankas izplatītā informācija medijiem, ka «visi ienākumi no saimnieciskās darbības vienkārši pazūd» nevis tiek maksāti kreditoram, ir nekorekta, jo šobrīd procentos vien bankai ir samaksāts pus miljons eiro, savā paziņojumā norāda Jamčinskis.