Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bebru problēmas risināšanai Rīgas kanālā iesniegti 66 priekšlikumi

Rīgas pašvaldības izsludinātajā konkursā bebru problēmas risināšanai pilsētas kanālā kopā saņemti 66 priekšlikumi, pastāstīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Āboliņa.

Vakar beidzās termiņš piedāvājumu iesniegšanai. Tagad informācija tiek apkopota un tiks izsniegta konkursa komisijas locekļiem vērtēšanai. Komisijas sēde tiks sasaukta nākamās nedēļas vidū. «Tad tiks lemts, vai uzvarētāji ir nosakāmi uzreiz, vai būs nepieciešama arī otrā vērtēšanas kārta,» norādīja Āboliņa.

Meklējumi bebru problēmas risināšanai Rīgas pilsētas kanālā ieinteresējuši arī ārzemniekus, iepriekš pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš (ZZS).

Kļaviņš pastāstīja, ka konkursā saņemts daudz ideju, turklāt vairāki pieteikumi esot arī no ārzemēm - ASV, Lielbritānijas un Somijas.

Konkursa uzvarētājam paredzēta 300 latu liela balva, otrās vietas ieguvējs saņems 200 latus, bet trešās vietas ieguvējam pienāksies 100 lati.

Kā ziņots, domes deputāti šovasar nolēma piešķirt 3600 latus no Vides aizsardzības fonda līdzekļiem bebru problēmas risināšanai pilsētas kanālā.

600 lati paredzēti balvu fondam, bet 3000 latu piešķīra kanālmalas koku aizsardzības pasākumiem pret bebru postījumiem. Šī summa tiks izlietota, lai realizētu labākās idejas, kas būs atrastas konkursā.

Rīgas centrā bebri nodara ļoti būtisku kaitējumu kokiem, tādēļ nepieciešams tos izķert, šādu uzskatu iepriekš pauda pašvaldības aģentūras «Rīgas dārzi un parki» direktors Agnis Kalnkaziņš (TP), piebilstot, ka visi iespējamie līdzekļi jau esot izmēģināti un rudenī gaidāma īsta bebru «ofensīva».

Kalnkaziņš norādīja, ka arī bebru izķeršana nebūšot simtprocentīgs risinājums, jo varot uzrasties jauni bebri, tomēr neko labāku neviens nepiedāvājot. Par bebriem varot priecāties un sajūsmināties tūristi, kamēr vien bebri nesāk grauzt kokus, kuriem esot ne tikai malkas, bet arī ainaviskā vērtība.

Aģentūras vadītājs pieļāva, ka labs risinājums varētu būt sētiņa abās kanāla malās, kas neļautu bebriem tikt pie kokiem, tomēr tas izmaksātu pārāk dārgi un aģentūra to nevarot atļauties.

Rīgā uzskaitīti vairāk nekā 120 bebri. Dzīvnieki dzīvo pilsētā un tās rajonā. Bebri «saimnieko» arī vairākās citās vietās Rīgā, piemēram, Ķīšezera apkārtnē un Sarkandaugavā.