Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers akreditē jauno Igaunijas vēstnieku Latvijā

Valsts prezidents Valdis Zatlers darbam Latvijā trešdien akreditēja Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Mati Vārmanu (Mati Vaarmann), informēja prezidenta kanceleja.

Apsveicot jauno vēstnieku ar stāšanos amatā, Zatlers augstu novērtēja līdzšinējo izcilo abu valstu sadarbību un izteica cerību, ka vēstnieka darbības laikā turpināsies aktīvais politiskais dialogs.

Sarunas gaitā Valdis Zatlers uzsvēra, ka Igaunija ir valsts, ar kuru mums ir vienas no visciešākajām saitēm gan pagātnē, gan arī pašlaik. Valsts prezidents uzteica veiksmīgo un regulāro divpusējo politisko dialogu, kā arī ciešo kultūras sadarbību starp abām valstīm.

Sarunas noslēgumā Valsts prezidents apsveica Igauniju ar gaidāmo eiro ieviešanu 2011.gadā un izteica cerību, ka tas veicinās Baltijas valstu ekonomisko attīstību un investīcijas reģionā, ņemot vērā, ka Igaunija ir viena no Latvijas galvenajiem ekonomiskajiem partneriem.
 
Mati Vārmans (Mati Vaarmann) dzimis 1951.gadā. 1973.gadā viņš beidzis Tallinas Tehnisko Universitāti, iegūstot diplomu ekonomikā, un līdz 1982.gadam turpinājis aspirantūras studijas, iegūstot doktora grādu vadības zinātnē. Līdz 1991.gadam bijis pētnieks un pasniedzējs Tallinas Tehniskā Universitātē, kā arī strādājis lauksaimniecības jomā. Ārlietu dienestā strādā kopš 1985.gada. Strādājis Igaunijas vēstniecībā Somijā un Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā. Kopš 2006.gada bijis Igaunijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Čehijas Republikā.