Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Merkele: ekonomiskie kontakti ar Latviju ir jāpaplašina

Ekonomiskie kontakti un sadarbība ar Latviju ir jāpaplašina, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL) žurnālistiem uzsvēra Vācijas kanclere Angela Merkele.

Vācijas kanclere atzīmēja, ka jau patlaban abu valstu divpusējās attiecības ir labas un draudzīgas, vienlaikus norādot, ka ekonomiskie kontakti turpmāk ir jāpadara intensīvāki.

Ļoti nozīmīgs būs šodien plānotais abu valstu ekonomikas forums. Sarunas laikā Latvijas puse uzaicinājusi ierasties Vācijas ekonomikas ministru Raineru Brūderli, lai klātienē pārrunātu iespējamos ekonomikas sadarbības virzienus.

Dombrovskis sacīja, ka liela daļa abu valdības vadītāju sarunu tika veltīta tieši ar ekonomiku saistītajiem jautājumiem un Latvijas puse Vācijas kanclerei iesniegusi sarakstu ar iespējamajiem investīciju projektiem, kas Vācijai varētu likties interesanti.

Tāpat sarunas laikā puses pārrunājušas enerģētikas jautājumus un iespēju mazināt Baltijas valstu energoatkarību, paplašinot piegādes reģionus. «Vienpusēja atkarība nav laba,» sacīja Vācijas kanclere.

Pārrunāta arī turpmākā Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politika un attiecības ar Krieviju.

Merkele atzīmēja, ka Vācija pieliks lielus pūliņus darbam pie kopīga ES enerģētikas tirgus izveidošanas. Vācija arī ir ieinteresēta, lai ES attiecības ar Krieviju būtu labas un uzticamas.
Vācijas kanclere ir informēta par Latvijas lauksaimnieku nevienlīdzīgo stāvokli subsīdiju saņemšanā, un par to būšot jādiskutē, kaut gan jau tagad varot prognozēt, ka sarunas būs ļoti sarežģītas.

Merkele arī uzvēra, ka nesaskata iespējamu kritēriju pārskatīšanu valstīm, kas vēlas pievienoties eirozonai. Svarīgi arī turpmāk būšot tas, lai valsts izpilda nepieciešamos kritērijus, un piemērs tam esot Igaunija.

Preses konferences noslēgumā Vācijas kanclere atzīmēja Latvijas valdības paveikto krīzes pārvarēšanā. Valdībai ir izdevies vienoties ar iedzīvotājiem, ka nav citas alternatīvas, kā iet šo ceļu, komentējot veiktos izdevumu samazinājumus, norādīja Merkele.

Kā ziņots, Merkele ieradusies oficiālā vizītē Rīgā.

Iepriekš pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru Vācijas kanclere žurnālistiem atzina, ka Latvija ir lieliski tikusi galā ar ekonomisko krīzi un Starptautiskā Valūtas fonda prasībām.

Merkele cer, ka Latvija un Vācija būs sabiedrotās ES, risinot jautājumus par nopietnu finanšu politiku kvalitātes un izaugsmes radīšanai.

Valsts prezidents un Vācijas kanclere tikšanās laikā pārrunājuši Latvijas un Vācijas līdzšinējās un turpmākās sadarbības iespējas.

Augstās amatpersonas pārrunāja gan Latvijas un Krievijas attiecības, gan tālāko Vācijas un Latvijas sadarbību ES un NATO, vienojoties par kopīgu darbu pie NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādes.

«Es ar savu sirdi un dvēseli atbalstu Latvijas politiku veidot labas kaimiņattiecības ar Krieviju,» savas uzrunas medijiem beigās piebilda Merkele.

Savukārt Zatlers savā uzrunā minēja, ka Merkeles vizīte Latvijā ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas nācijas attīstībā. Zatlers augsti novērtēja Vācijas palīdzību Latvijai ekonomiskās krīzes laikā.
Visbeidzot Zatlers piebilda, ka abas amatpersonas paspējušas izrunāt visus interesējošos jautājumus. Valsts prezidents izteica pateicību Merkelei par vizīti Rīgā.