Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Satiksmes drošības uzlabojumiem Rīgā pieejami 8,2 miljoni lati

Satiksmes ministrija otrdien, 7. septembrī, nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas domei iesniegt projektu pieteikumus satiksmes drošības uzlabošanai galvaspilsētā. Šim mērķim no  Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami 8 227 185 lati līdzfinansējuma portālu «Apollo» informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida.

Rīgas pašvaldības projektu iesniegumus Satiksmes ministrijā gaidīs līdz šā gada 18. oktobrim. Pēc tam tie tiks vērtēti un prasībām atbilstošākie apstiprināti. Projekti būs jāīsteno trīs gadu laikā no līguma noslēgšanas. 

ERAF aktivitātes mērķis ir uzlabot satiksmes drošību Rīgā, likvidējot tā sauktos «melnos punktus» un padarot efektīvāku satiksmes vadības un kontroles sistēmu (luksofori, ceļa zīmes). Iespējama, piemēram, krustojumu pārbūve un apgaismojuma un luksoforu uzstādīšana, gājēju pāreju izveidošana, velosipēdu un gājēju celiņu ierīkošana u.tml.

Sagatavojot projektu iesniegumus, Rīgas domei jāizvērtē nepieciešamība pēc satiksmes drošības uzlabojumiem katrā konkrētā vietā. Jāņem vērā ceļu satiksmes negadījumu, bojā gājušo un ievainoto skaits, avāriju iemeslu analīze, satiksmes intensitāte un struktūra (autovadītāji, gājēji, velosipēdisti), trūkumi līdzšinējā satiksmes organizācijā, infrastruktūras stāvoklis, izmaksas un citi specifiski faktori. 

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka projektā maksimālais ERAF līdzfinansējuma apmērs var būt līdz 85% no kopējām plānotajām darbu izmaksām. Tas nozīmē, ka Rīgas domei no savas puses jānodrošina vismaz 15% līdzfinansējuma.