Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īpašuma nodoklis šogad iedzīvotāju kabatas pavisam neiztukšos

Šogad Latvijā nekustamā īpašuma nodoklis par dzīvojamām platībām jeb mājokļa nodoklis iedzīvotāju kabatas patukšos nedaudz un lauku rajonos lielākoties nodoklis svārstās 5-10 latu robežās, trešdien raksta laikraksts «Latvijas Avīze».

Līdz 15. septembrim ģimenes privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem jāsaņem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu paziņojumi, kuros būs redzams, kādas summas šogad jāmaksā par viņiem piederošajiem mājokļiem.

Vislielākās nodokļa summas būs jāmaksā Rīgas, Jūrmalas un citu lielo pilsētu iedzīvotājiem par lielām ģimenes privātmājām un dzīvokļiem labās vietās. Lauku rajonos, nomaļās vietās, kur māju un dzīvokļu kadastrālā vērtība ir zema, mājokļa nodokļa summa svārstās 5 līdz 10 latu robežās.

Lielākais nodokļa pieaugums gaidāms nākamgad, raksta «Latvijas Avīze». Finanšu ministrijas Nodokļu un nodevu sistēmas attīstības pamatnostādņu projektā 2011. - 2016. gadam plānots no 2011. gada dzīvojamām platībām noteikt 1,5% lielu nodokli, jo, pēc Starptautiskā valūtas fonda (SVF) ieskatiem, šim gadam noteiktās 0,1 - 0,3% nodokļa likmes esot pārāk mazas.

Pēc SVF ieteiktā, nekustamā īpašuma nodoklim par dzīvokļiem un dzīvojamām mājām jābūt 1,5% no īpašuma kadastrālās vērtības. Neapliekamā vērtība - 5000 latu, kas ar 1,5% likmi būtu 75 lati. Bet to piemērotu tikai tiem mājokļiem, kas ir nodokļa maksātāju deklarētā dzīvesvieta. Reizē īpašnieki maksātu nodokli par zemi - 1,5% no zemes kadastrālā novērtējuma.