Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vārtsargs Holts jūt atbildību visas Latvijas priekšā

KHL kluba Rīgas «Dinamo» vārtsargs Kriss Holts jaunajai sezonai ir gatavs. Pirmās ugunskristības amerikānim būs jau ceturtdien, kad Sanktpēterburgā pret SKA komandu viņš būs «rīdzinieku» pamatvārtsargs.

«Esmu gatavs būt pirmais vārtsargs. Katrs vārtsargs par to domā, taču tajā laikā ceru, ka Mikaēls [Telkvists] pēc iespējas ātrāk atgriezīsies atpakaļ ierindā, jo sezonā ir vajadzīgi abi vārtsargi,» intervijā portālam «Apollo» stāsta Holts.

«Attiecības komandā ar spēlētājiem ir ļoti labas. Tā ir liela

priekšrocība, kas varbūt nav citās KHL komandās. Daudzi ir valstsvienības spēlētāji, kuri spēlē kopā daudzus gadus. Domāju, ka viņiem ir cieša draudzība. Šī ķīmija arī parādās uz ledus un tas padara komandu stiprāku. Un es viennozīmigi jūtu, ka esmu daļa no tās.»

Kādi vārtsargam ir sezonas mērķi? «Vēlos spēlēt pēc iespējas vairāk spēļu. Kurš spēlē un kurš nē, tas nav mūsu kompetencē, mēs to nevaram kontrolēt. Ir patīkami ieņemt pēc iespējas augstāku vietu vārtsargu statistikas ailītēs, ir jācīnās par vietu play-off izcīņā. Spēlējot Rīgā, tu nespēlē tikai priekš sevis vai «Dinamo». Sajūta, ka spēlē priekš visas valsts. Sajūta, ka visiem patīk «Dinamo». Kad zaudē, škiet, ka arī visa valsts ir «lejā» un šīs nav tās sajūtas, kurus vēlies ļoti izjust. Izejam uz ledus katrā spēlē, lai uzvarētu un ja tas neizdodas, tad jūtam atbildību visas sabiedrības priekšā. Un tā ir liela motivācija,» saka Holts.

Vārtsargs Rīgā ir pirmo gadu un ar ekonomiskajām problēmām nav saskāries vai pareizāk būtu teikt, nav iepazinies. «Neredzu šo tumšo pusi, neesmu bijis pārāk daudz vietās Rīgā, varbūt kādā citā pilsētas vietā to var sajust vairāk, taču es redzu Rīgu no jaukās puses. Daudzi atbalsta un to pierādīja arī pārbaudes spēles, kad 10 tūkstoši nāca uz arēnu. Bija sajūta, ka visa pilsēta jūt tev līdzi. Tajā pašā laikā mums ir jāspodrina pilsētas vārds - tas ir mūsu pienākums katru reizi, kad spēlējam. Jo zinām, ka Latvija un īpaši Rīga ir ar mums. Mēs šo uzmanību negribam zaudēt,» norāda Holts.

6. oktobrī Rīgā viesosies Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Fīniksas «Coyotes». Kriss nedomā, ka «Dinamo» puiši būs peramie zēni. «Šeit ieradīsies «Coyotes». Viņi spēlēs mūsu arēnā, ar mūsu noteikumiem, pret mūsu spēles stilu - nedomāju, ka viņi tik vienkārši zina, ko darīt. Tas ir krietni savādāk. Ir jāpaiet laikam, lai iespēlētos šeit,» Fīniksas komandas spēku amerikānis iesaka nepārvērtēt.